shutterstock_417073792

טיפים חשובים למי שיוצא לדרך עצמאית בתחום הדיגיטל

אז החלטתם לצאת לדרך חדשה, ללא בוס, ללא כאבי ראש ועם המון מוטיבציה. החלטתם שהעבודה כשכיר כבר לא מתאימה, לא בתקציב, לא במחיר, ובמיוחד לא בזמן. אבל, נשארתם עם שאלה מאוד קריטית, האם יש דברים שאני צריך לדעת לפני שאני מתחיל את הדרך העצמאית? ובכן, יש לא מעט, אך במאמר זה נתרכז במספר טיפים חשובים.

סדר יום – לעבוד מהמשרד או מהבית?

הדרך העצמאית יכולה להיות מושלמת כמו בסרטים, אך היא לא תמיד כזאת. סדר היום חייב להיות מתוכנן לכל אורך היום בדיוק כמו אסטרטגיה שיווקית שפיתחתם ללקוח. אם סדר היום שלכם לא יהיה מאורגן, זה יקשה עליכם להתנהל כעצמאים. השאלה שתצטרכו לענות עליה: כעצמאי, האם לעבוד מהבית או לשכור לי משרד? לשתי אפשרויות אלה יש שתי בעיות אשר יכולים להשפיע לכל אורך היום:

במשרד: סדר היום שלכם יהיה מסודר בצורה טובה, אך אם אתם עובדים לבד במשרד אתם עלולים לחוש בדידות. למשל, משרד קטן שבו הגבר והאישה עובדים יחד יהיה מצוין. אך ראינו מספר חברים אשר שכרו משרד לבדם וכעבור זמן מסוים חזרו הביתה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

מהבית: סדר היום המתבצע דרך הבית עלול להיות מסוכן. לקום מוקדם או מאוחר מדי יכול להיות אסון. המון אנשים שעובדו כך קמו לפעמים מאוחר וזה גרם לאסונות טבע בסדר היום, אפילו לנו! חשוב לתכנן את היום ולא להתפתות לתענוגות. "יאללה, מקסימום מחר אקום ב-12:00, מה כבר יכול לקרות?" המון.

שיווק ופרסום השירותים שלכם
כאשר אתם שכירים, תהליך השיווק המתבצע בדרך כלל בחברות הוא על חשבון החברה. הלקוחות הזורמים, העבודה השוטפת, וכו'. לעומת זאת, כעצמאיים תהליך השיווק מוטל על הכתפיים שלכם בלבד! מעבר לכך תצטרכו גם להוסיף את עלויות הזמן המשתנות, הכסף על הוצאות הפרסום, ועוד. לחלק מן האנשים זה לא יתאים, ולפחות בהתחלה הלקוחות לא יזרמו. בהמשך הסיפור כבר שונה.

בשורה התחתונה? אפשר לעבוד כעצמאיים בצורה ראויה שתיתן תזרים מזומנים טוב.

עשו ואל תעשו: 6 טיפים חיוניים ביותר לעצמאי המתחיל

  1. לוחות זמנים מסודרים – סדרו את היום שלכם ע"פ לוח זמנים מוכן מראש. למשל, שימוש בלוח השנה של גוגל לתזמון פגישות. לוח משימות יעזור לכם לארגן את היום בצורה הרבה יותר קלה. 
  2. תיעדוף לקוחות – מה שאפשר לסיים במיידי, פשוט עשו זאת והיפטרו מזה. מה שסובל דיחוי השאירו להמשך היום או למחרת. תכנון ותיעדוף של משימות ולקוחות זה הטריק כאן. 
  3. בזמן עבודה אל תכנסו לבדוק דברים – אחד הדברים הכי מיותרים שגורמים ליום שלנו לנזול הוא לקרוא אימיילים בזמן שלא תוכנן מראש, להיכנס לוואטסאפ, לבקר ברשתות החברתיות וכו', כל אלה גורמים ליום לא מסודר ולעיכוב במשימות אשר היו צריכות לצאת בזמן. 
  4. נצלו את זמני המנוחה שלכם בשעות שקבעתם יש לכם הפסקה? נצלו אותה כמה שאפשר. מה שיכול לקרות הוא שאם לא תיקחו הפסקה בזמנים שקבעתם, זה יוביל להפסקות בזמני העבודה שיעכבו עוד יותר את היום שלכם. במקרה הגרוע ביותר תאלצו לעשות לילה לבן. 
  5. עובדים מהמשרד, אל תאחרו! – איחור בשעות כשהלו"ז שלכם כבר נקבע, יכול להוביל ליום הרבה יותר עמוס, לעיכוב בפגישות ואפילו ללחץ מיותר. 
  6. במידת הצורך הוציאו עבודה החוצה – לפעמים, ובעיקר מחוסר זמן, אנו יכולים להוציא עבודה החוצה לפרילנסרים וכך לחסוך בזמן. פעולה שרוב החברות והעצמאים עושים בכל חודש. ייעול הזמן כאן קריטי, בייחוד שאתה כבר לא שכיר.

בהצלחה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x