איך חשבונית דיגיטלית תורמת לאיכות הסביבה?

איך חשבונית דיגיטלית תורמת לאיכות הסביבה?

חשבונית דיגיטלית מסוגלת למגר אתגרים רבים המאפיינים את תשלומי החשבונות –  AP (Accounts Payable) המסורתיים. למשל, התמודדות עם חשבוניות אבודות או חסרות או קושי בהזנת נתונים רבים והגשתם ידנית לאישור. עם זאת, אחד היתרונות המשמעותיים של החשבונית הדיגיטלית, שנוטים להתעלם ממנו במקרים רבים, הוא השמירה על הסביבה.

ישנן סיבות רבות מדוע ארגונים צריכים לעבור לעבוד עם חשבונית דיגיטלית כחלק מתהליך התשלומים שלהם, אבל לא צריך להיות בוגרי לימודי איכות הסביבה כדי להכיר בעובדה שחשבוניות צורכות טונות של נייר.

הסטטיסטיקה המדהימה על מספר העצים הנדרשים כדי לייצר נייר לחשבוניות, עשויה לעודד אתכם לעבור מיד לשיטת החשבונית הדיגיטלית: 10% מהעצים הנכרתים בעולם הופכים לנייר עבור חשבוניות! כמות האנרגיה הלא פרופורציונלית הנדרשת לייצור הנייר שווה לצריכת האנרגיה השנתית של 20 מיליון משקי בית.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

המעבר לחשבונית דיגיטלית – איך הוא תורם לסביבה?

  • התמקדות בחשבונאות דיגיטלית

חשבוניות דיגיטליות דומות לחשבוניות הנייר בכול דבר, חוץ מאשר במשלוח. השימוש בהן מקל על התהליך ומציע שיטה יעילה וחסכונית יותר לטיפול בעסקאות פיננסיות. כלומר, העסק שלכם יכול ליצור חשבוניות דיגיטליות שישמשו כמסמכים משפטיים הנושאים את נתוני החיוב ונראים כמו החשבוניות המסורתיות.

מערכת החשבוניות הדיגיטליות מבטלת את השימוש בנייר ומאפשרת לכם להפוך לעסק שמעריך את ההגנה על הסביבה ומבקש ליצור השפעה לטווח הארוך.

ארגונים שבוחרים לאמץ את היתרונות הסביבתיים של החשבוניות הדיגיטליות, מגלים שההליך שיפר מאוד את שרשרת החיוב שלהם, הפחית את כמות העבודה הידנית, ושיפר את היעילות הן של העסק והן של הלקוחות.

  • הבנת ההשפעה הסביבתית

לפי ההערכות, מדי שנה מופקות חצי טריליון חשבוניות נייר, והסוחרים השתמשו בחשבוניות שכאלה במשך שנים רבות. הטכנולוגיה המודרנית מציעה לכם דרך פשוטה, יעילה וידידותית לסביבה, לביצוע אותן משימות שדרשו מהסוחרים בעולם העתיק לחצוב במשטחי חימר כדי לבצע אותן.

המחקר מלמד כי 64% מהחשבוניות בימינו הן דיגיטליות. עם זאת, 36% מהחשבוניות, עדיין מופקות באמצעות נייר. לאור היתרונות הסביבתיים הרבים שמציעות לנו החשבוניות הדיגיטליות, הצפי הוא שמספר חשבוניות הנייר ילך וירד באופן משמעותי במהלך השנים הקרובות.

  • רשימת פגיעות סביבתיות

לאחר שנים כה רבות של הזנחה ואי הבנה, סוף סוף מתחיל הציבור להפנות את תשומת לבו להגנה על כדור הארץ ולהשפעה של אובדן העצים. ארה״ב, למשל, מופיעה ברשימת המדינות שבהן נכרתת הכמות הגדולה ביותר של יערות, אבל זו לא מתקרבת לסטטיסטיקה של ברזיל, אינדונזיה או רוסיה.

היתרונות הסביבתיים של החשבוניות הדיגיטליות כוללות את ביטול הצורך בכריתת עצים. אחרי הכול, העצים סופגים את גזי החממה, אלה שתורמים לשינויי אקלים ולהתחממות גלובלית.

  • למה זה צריך להדאיג אותנו?

העצים מקלים על הפצת הגשם על ידי ספיגת המים ושחרורם לאטמוספירה. חופות העצים משחררות חמצן, מערכות שורשי העצים מסייעות למניעת שחיקת האדמה, ונוכחות היערות מגנה על חיות הבר.

כשבני האדם מתחילים להבין את ההשפעה של כריתת העצים לצרכי ייצור נייר, זה מעמיד את הדברים בפרספקטיבה ומאפשר להתמקד ביתרונות הסביבתיים שמציעה החשבונית הדיגיטלית. הדאגה לסביבה, המושפעת לרעה מהשימוש חסר ההבחנה בנייר לצרכי שיטות חיוב מיושנות, עשויה לעזור לשנות את פני הדברים בעולם העסקי.

חשבו על זה: עץ אחד משמש לייצור 8,500 חתיכות נייר, במקום שישרת את המטרה שייעד לו הטבע. מחלקת החשבונאות שלכם יכולה להתגייס ולסייע לכוון את מדיניות החיוב של העסק שלכם כך שתשמרו על הסביבה.

החלפת שיטות החיוב המיושנות בחיוב הדיגיטלי, נראית כמו החלפה הוגנת. היתרונות הסביבתיים של החשבונית הדיגיטלית מציעים אלטרנטיבה הרבה יותר טובה מאותן חשבוניות נייר.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x