בלוג

כתבות ועדכונים

מהי קבלה ירוקה ולמה גם לכם כדאי לעבור לקבלות ירוקות

"ירוק" הוא ערך חיובי עבור כל עסק בכל תחום, ופירושו בימינו ידידותי לסביבה. בפרט ישנה האופציה של קבלה ירוקה, ובעצם לא רק קבלות ניתן להפיק בדרך מתקדמת שמצמצמת את הפגיעה בסביבה אלא את כל סוגי החשבוניות וכל סוגי המסמכים - חשבוניות מס, חשבוניות עסקה, הצעות מחיר וכו'.

קרא עוד

קבלות עוסק פטור באינטרנט - למי זה כדאי ואיך עושים את זה?

מאז שנת 1976 משלמים בעלי עסקים בישראל מס מיוחד הנקרא מס ערך מוסף, ואשר נכלל במחירם של רוב השירותים והמוצרים המוצעים בארץ. יחד עם זאת, על-מנת להקל על בעלי עסקים קטנים, מגדיר החוק רף מסוים של הכנסות (שמתעדכן כל העת), ומי שהכנסותיו מהעסק נמצאות מתחת לאותו רף פטור מתשלום המע"מ. מעמד זה נקרא "עוסק פטור", והעוסקים הפטורים אינם מוציאים חשבוניות מס אלא קבלות עוסק פטור, ויכולים לבחור בין הוצאות קבלות עוסק פטור באינטרנט לבין מתן קבלות נייר.

קרא עוד

כל מה שחשוב לדעת על חשבוניות מס באינטרנט

אנחנו מתעדכנים בחדשות דרך האינטרנט, מבצעים קניות אונליין של כמעט כל סוגי המוצרים, נהנים ממשחקים ברשת, צורכים תכנים מגוונים (מוזיקה, סרטונים וכו') באינטרנט וגם לא מעט אינטראקציות חברתיות בימינו מתקיימות במרחב הדיגיטלי - אין שום סיבה שפעולה פשוטה כמו הוצאת חשבונית מס לא תתבצע דרך האינטרנט, ואכן ביותר ויותר עסקים בארץ כבר עברו לחשבוניות הדיגיטליות במקום חשבוניות הנייר המיושנות והלא יעילות.

קרא עוד

כל מה שחשוב לדעת על שליחת חשבונית במייל

יותר ויותר תחומים בעולם שבו אנחנו חיים עוברים בהדרגה מהמרחב הפיזי למרחב הדיגיטלי, ואך טבעי הוא שחשבוניות יהיו אחד הפריטים שעוברים מהנייר אל המחשב בקצב מואץ - שהרי בימינו אין שום סיבה להדפיס חשבוניות ולבזבז גם נייר וגם זמן יקר כשאפשר לבצע את כל הפעולות הנדרשות באמצעות העותקים הדיגיטליים שלהן.

קרא עוד

כל היתרונות של תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים

ניהול עסק מחייב השקעת משאבים רבים, כשאחת המטלות היותר מתסכלות עבור עצמאים רבים היא הנהלת החשבונות וכל מה שכרוך בה: הוצאת חשבוניות מסוגים שונים, הפקת דוחות עבור רשויות המס ולצרכים אחרים, ניהול הגבייה ועוד ועוד.

קרא עוד

10 עובדות על שימוש בתוכנה להפקת חשבוניות וקבלות

יותר ויותר פעולות מתבצעות באמצעות תוכנות (או אפליקציות) ואך טבעי הוא שגם תוכנה להפקת חשבוניות וקבלות תהיה מוצר מבוקש. לפניכם 10 עובדות על השימוש בתוכנה שכזו ועל חשבוניות באינטרנט באופן כללי.

קרא עוד

מי רשאי להוציא חשבונית עסקה - מדריך מקיף

גם בעלי עסקים ותיקים, שלא לדבר על פרילנסרים חדשים, מתבלבלים לעתים בין כל סוגי החשבוניות הקיימות, ובפרט בין חשבוניות מס לבין חשבוניות עסקה, או בין חשבונית מס קבלה לבין חשבונית מס "רגילה".

קרא עוד

המדריך השלם להפקת קבלות ממוחשבות

קבלות ממוחשבות הן דרך נוחה ויעילה להתנהלות עסקית שמאפשרת לבעל העסק להקדיש את מלוא זמנו ומרצו לפיתוח העסק ולא להתעסקות מיותרת עם ניירת, חשבוניות וכו'. קבלות שכאלה מונפקות באמצעות תוכנה להפקת חשבוניות דיגיטליות שמנפיקה את כל סוגי החשבוניות (חשבונית עסקה, חשבונית מס, קבלה ועוד).

קרא עוד

מהם הכללים החשובים לגבי הפקת חשבוניות מס באנגלית

אנחנו חיים בעידן שבו יותר ויותר פעולות ואינטראקציות מתבצעות במרחב הדיגיטלי, שבו מן הסתם למרחקים פיזיים אין חשיבות, ובהתאם עוד ועוד עסקים ישראלים מוכרים מוצרים ושירותים לא רק כאן בארץ אלא גם ללקוחות שונים מעבר לים. למעשה לא צריך להיות חברת ענק עם מחלקת יצוא ויבוא כדי להרחיב את מאגר הלקוחות ולכלול בו גם אנשים מארה"ב, קנדה, אירופה, אוסטרליה, דרום אפריקה וכו' - כל מה שצריך הוא אתר אינטרנט, ולפעמים אפילו "רק" דף באמזון או איביי כבר ימשוך אליכם קונים.

קרא עוד

מה שחשוב לדעת על הוצאת חשבונית עצמית

חשבונית עצמית היא אחת מסוגי החשבוניות שמוגדרות על-ידי רשויות המס השונות, כלומר מס ערך מוסף ומס הכנסה. כפי שניתן להבין משמה של חשבונית זו, זוהי חשבונית שבעלי עסקים רושמים בעצם לעצמם, כלומר התשלום נזקף לזכותם, למרות שבפועל באופן טבעי מי שקיבל את התשלום הוא אחד הספקים של העסק.

קרא עוד

יתרונות שימוש בתוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט

תוכנות הנהלת החשבונות הרגילות והשגרתיות הפכו להרבה פחות כדאיות והרבה פחות משתלמות. כל זאת, לא משום שלא צריך יותר לנהל את החשבונות בכלים ממוחשבים ומתקדמים וגם לא מכיוון שפתאום לא צריך להוציא חשבוניות או קבלות, הזמנות עבודה וכן הלאה. זה נכון מכיוון שיש כיום תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט שמעניקות הרבה מאוד יתרונות למשתמש. אם תנסו – ללא ספק תגלו שהרווח כולו שלכם והיתרונות – מאוד מגוונים.

קרא עוד
הפקת חשבונית דיגיטלית – חדשנות שמועילה גם לעסק שלך

הפקת חשבונית דיגיטלית – חדשנות שמועילה גם לעסק שלך

עסקים רבים כבר מודעים היטב ליתרונות העצומים הגלומים ביכולת לבצע הפקת חשבונית דיגיטלית. מהי בדיוק החשבונית הזאת? איך זה יכול להועיל לכם ולעסק שלכם? להלן 10 עובדות שיסבירו למה זה כדאי ובמה בדיוק הדברים אמורים.

קרא עוד
תוכנה להפקת חשבוניות - פתרון מושלם לעסקים הקטנים

תוכנה להפקת חשבוניות - פתרון מושלם לעסקים הקטנים

במשך שנים נהגו עסקים קטנים לכתוב חשבוניות או קבלות באופן ידני. אותם פנקסי חשבוניות עבי כרס היו הדרך היחידה שבה ניתן היה לעמוד בדרישות החוק, המורות להעניק לכל לקוח תיעוד לעסקה וכן לשמור בספרי העסק עותק של הקבלה המקורית. אבל כיום, מי שעדיין נוהג כך פשוט מתנהג באופן מיושן, בלתי יעיל, יקר ומיותר. מהי הדרך הנכונה כיום לעסקים הקטנים? הפתרון החדשני והנכון ביותר הינו להשתמש בתוכנה - תוכנה להפקת חשבוניות מס. אם החברות הגדולות נהנות מתוכנות כאלה התואמות את צרכיהן – כיום גם העסקים הקטנים, העסוקים הפטורים, העוסקים המורשים, הפרילנסרים בהחלט יכולים. בצעד כזה יש יתרונות שונים – כלכליים ואחרים.

קרא עוד
הוצאת חשבוניות באינטרנט? חשבוניות ממוחשבות? זה הזמן להצטרף!

הוצאת חשבוניות באינטרנט? חשבוניות ממוחשבות? זה הזמן להצטרף!

העולם המקוון, האינטרנט, מאפשר כיום לבצע מגוון של פעולות שבעבר היו בלתי מתקבלות על הדעת. כל אחד יכול בקלות להזמין מוצרים מכל הסוגים מהארץ ומחו"ל ואפילו ניהול החשבונות של כל סוגי העסקים יכול להתנהל אונליין, בקלות ובמהירות. אפילו הוצאת חשבוניות באינטרנט הפכה לאפשרית ללא כל קושי. במקום להדפיס חשבוניות ולבזבז נייר ודיו – שולחים חשבונית אונליין. במקום להשתמש בפנקסי קבלות או חשבוניות בשלושה העתקים, ממלאים בזריזות את נתוני הלקוח ובין רגע – שולחים את מסמך העסקה דרך המייל. אפילו חשבוניות בשפה האנגלית ניתן להפיק בצורה כזאת. זוהי הדרך להתנהל כיום, בעידן הדיגיטלי. מי שרוצה להצליח, להתקדם וגם לחסוך – לא יכול להישאר מאחור.

קרא עוד
הנהלת חשבונות באינטרנט – זול, חסכוני ויעיל

הנהלת חשבונות באינטרנט – זול, חסכוני ויעיל

האבולוציה הטכנולוגית הגיעה גם להנהלת החשבונות לעסקים. פעם, ניהול החשבונות נעשה תוך שימוש בפנקסים וספרים ממש, תוך תכתובת ורישום ידניים. לאחר מכן היה צורך לקנות תוכנות להנהלת חשבונות, לפי סוג העסק וטיבו, והרישום נעשה באופן ממוחשב. כיום אנו בשלב מתקדם יותר, נוח יותר. כיום, ניתן לרכז את כל מה שקשור בהיבטים הכספיים, רישום העסקאות והפקת הקבלות באינטרנט. הנהלת חשבונות באינטרנט איננה רק נוחה יותר. זוהי הדרך הנכונה לחסוך בכסף ובזמן. זו הדרך לעקוב אחר ביצועי העסק ולהפיק מסמכי עסקה מכל מקום – מהמשרד ואפילו מהבית (באמצעות המכשיר הנייד). זה מתאים רק לעסקים גדולים? בוודאי שלא. בזכות מחירי השירות שנחשבים כיום לנמוכים מאוד, זוהי הדרך לניהול חשבונות גם לעסקים קטנים ואפילו לעוסקים פטורים.

קרא עוד
קבלות ירוקות – גם זולות וגם שומרות על איכות הסביבה

קבלות ירוקות – גם זולות וגם שומרות על איכות הסביבה

שמירה על איכות הסביבה, זה ברור כבר לכולם, היא אינטרס של כל אחד ואחת מאיתנו. אנשים פרטיים כן גם עסקים משתדלים לנהוג באופן שפחות מזהם את הסביבה או מצריך שימוש במשאבי טבע או באנרגיה מזהמת. היכולת להפחית את כמות ההדפסות היא דרך טובה מאוד להתנהל באופן ירוק. ודרך ייחודית לעסקים היא להכניס לשימוש קבלות מיוחדות שנקראות - קבלות ירוקות. השימוש בקבלות מסוג זה אפשרי לכל סוגי העסקים – עוסקים פטורים, עוסקים מורשים, חברות פרטיות וחברות בע"מ. ומלבד העובדה שזה טוב מאוד לסביבה, זה גם טוב מאוד לכיס. איך מצטרפים למהפכה הירוקה, הסביבתית? זה פשוט יותר מתמיד.

קרא עוד
גם קבלות עוסק פטור שולחים אונליין

גם קבלות עוסק פטור שולחים אונליין

גם עוסקים פטורים, פרינלסרים ושאר עסקים בעלי היקף פעילות יחסית מצומצם חייבים למסור ללקוחותיהם קבלות בזמן מתן שירות או מכירה. מי שאיננו מספק קבלות כנדרש וכחוק למעשה עשוי לשלם על כך וביוקר רב. אך העובדה שיש צורך לספק קבלות עוסק פטור אינה חייבת להתבצע באופן מיושן. כלומר, יש דרך טובה יותר ומתקדמת יותר, שמתאימה גם לעוסקים פטורים כחלופה לאותם פנקסי קבלות בלתי נוחים. מדובר במערכת שמאפשרת שליחת קבלות ומסמכי עסקה לסוגיהם השונים באמצעות המייל. אם חשבתם שדרך מתקדמת זאת נועדה אך ורק לעסקים גדולים ושהיא יקרה ולא מתאימה לעסקים קטנים, נבין מדוע הדרך החדשנית כן מתאימה ואפילו מאוד משתלמת. כמו כן נבין איך הדרך הזאת עובדת ואילו יתרונות מגוונים היא טומנת בחובה.

קרא עוד
קל להפיק חשבונית באנגלית אונליין

קל להפיק חשבונית באנגלית אונליין

בישראל ישנן חברות רבות אשר פועלות מעת לעת או בקביעות מול לקוחות מחו"ל. לצד חברות גדולות של יבואנים ויצואנים, לצד מפעלים גדולים ותאגידים רב לאומיים הפועלים סביב הגלובוס, גם עסקים ישראלים בינוניים ואפילו עסקים קטנים לוקחים חלק במגמה הפורחת של הסחר הבינלאומי. מבחינה חשבונאית, עסקאות מול לקוח זר מדווחות באופן דומה לעסקאות מקומיות, אך ללקוח זה לא משנה. הלקוח מצפה לקבל חשבונית באנגלית, בשפה שהוא מבין, בפורמט ברור. על רקע האפשרות להפיק חשבוניות אונליין בעברית, עולה השאלה האם זה אפשרי גם בשפה האנגלית. לא בכל מערכת אונליין ניתן למלא ולשלוח חשבוניות בשפה האנגלית בקלות, אך במערכת Invoice Maven הידידותית למשתמש – זה מאוד קל ומאוד פשוט.

קרא עוד
הוצאת חשבונית אונליין – איך זה עובד?

הוצאת חשבונית אונליין – איך זה עובד?

אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים עם חשבוניות וקבלות בפנקסים מודפסים, יש לכם הזדמנות להצטרף לדרך פעולה יעילה יותר, נוחה יותר, זולה וחסכונית יותר. יש לכם עסק קטן לטיפוח גינות? ואולי אתם מדריכי כושר וספורט שמגיעים לביתו של הלקוח? אולי יש לכם עסק בעיצוב גרפי, משרד לעריכת דין, יעוץ מס או כל עסק אחר? הוצאת חשבונית בשם העסק שלכם כבר לא חייבת להיות עניין מיושן, אם תבחרו להצטרף לעידן המקוון. חשבונית אונליין – כשתבינו איך זה עובד וכמה זה פשוט, תבינו מדוע זה כדאי וללא ספק – תמליצו גם לאחרים.

קרא עוד
חשבונית מס קבלה בשיטה המודרנית והמתקדמת ביותר

חשבונית מס קבלה בשיטה המודרנית והמתקדמת ביותר

עידן המחשב והאינטרנט הביאו עימם שפע של חידושים שעובדים לטובתם של בעלי העסקים. אם השימוש במחשב כבר הפך לטריוויאלי ולכל עסק, גם הקטן ביותר, יש מחשב או אפילו רשת מחשבים, הצעד הבא כבר כאן. הצעד הבא טמון באפשרות לוותר על כל אותם פנקסי חשבונות המודפסים בשלושה עותקים ובמקום זאת, לעבור להפקת חשבונית מס קבלה ממוחשבת, אונליין. לא רק שזה מאוד פשוט, אלא שזה גם ידידותי לסביבה וחוסך הרבה כסף וזמן.

קרא עוד