Array

דרכים נוחות לעקוב אחרי ההכנסות והרווחים של העסק שלכם

עבור עסקים רבים, ההתנהלות החשבונאית הופכת מסורבלת מדיי וכפועל יוצא, לעיתים, עלולים בעלי העסקים לשלם על כך ביוקר רב, הן בזמן והן בהלך רוח. ישנן לא מעט דרכים להתגבר על סרבול זה ולנהל את כל ההתנהלות החשבונאית בנוחות וביעילות. בשורות הבאות נפרט מעט על דרכים אלו, תוך שימת דגש על הקדמה הטכנולוגית וניהול בצורה מקוונת online, ונעזור לכל בעל עסק שמצא את עצמו לא פעם עומד מול מערכת ניהול הכספים שלו במשך שעות ארוכות ולא מצליח לאתר את החשבונית המתאימה או את פרטי התשלום או לאחר שאיבד את פנקס החשבוניות ואינו יודע היכן הוא. הצטרפו אלינו לקריאה קלילה על התנהלות הוצאת חשבוניות והדרכים לעקוב אחר ההכנסות והרווחים של העסק.

ניהול חשבוניות

מדינת ישראל מורכבת ממספר חוקים בנושא התנהלות חשבונאית, ניפוק חשבוניות ומעקב אחר זאת. על כל עסק להחזיק בחשבוניות ולהציגן (הצגת דו"ח חשבונאי מסכם) במועדים הקבועים בחוק, למשל: עוסק פטור יציג הכל פעם בשנה, עוסק מורשה בכל חודשיים וכדומה). בעלי עסקים רבים, שאינם מחזיקים ברואה חשבון צמוד או מחלקת הנהלת חשבונות פנימית, מוצאים עצמם מנסים לאתר חשבוניות וקבלות לקראת מועדי הדיווח. על מנת למזער את מורכבות וסרבול התהליך ובמיוחד על מנת לוודא שהכל ישמר במקום מסודר ולא ילך לאיבוד, קיימות מערכות להוצאת חשבוניות אונליין וניתן לגשת אליהם מכל מחשב, טלפון סלולרי וגם מטאבלטים. הסיכון באיבוד פנקס החשבוניות נעלם וגם במידה ואיבד יוזר את פרטי הגישה שלו, יוכל לשחזרם דיי בקלות. וכך, בעזרת כמה קליקים פשוטים, ישוגרו כלל החשבוניות לתקופה המבוקשת.

קצת על הוצאת חשבוניות Online

כיום, מספר החברות המעניקות את השירות הזה גדל והולך. זיהוי הצורך לבצע את ניפוק החשבוניות באופן מקוון, הצליח לחולל מהפיכה ורבים הסבו את ההתנהלות החשבונאית להם לרחבי הרשת. כצפוי, העלות הייתה נמוכה יותר (כמו כמעט כל דבר שרוכשים או שוכרים באופן מקוון) והזמינות הייתה גבוהה יותר. יתרה מזאת, היכולת לאפשר לרואה החשבון או מנהלת הכספים, גישה לכל המסמכים הפכה את העניין למושך יותר עבור לא מעט עסקים. למעשה, אם נסכם את ניהול הוצאת החשבוניות אונליין נוכל לעשות זאת במילה אחת והיא: מצויין.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

ומה לגבי סליקה?

כאשר מנפיקים חשבונית זה אומר שהתקבל תשלום (למעט חשבון עסקה שזו בעצם דרישה לתשלום) ולאחר קבלתו יש לנפק את החשבונית. החוק בעניין זה קובע כי יש לכל עסק עד 14 יום לנפק חשבונית. אך מה לגבי אופי קבלת התשלום?.. ובכן, ניתן לקבל תשלום במספר רב של דרכים ובין אלו נמצא: העברה בנקאית, PayPal, שיק וכרטיס אשראי. אין ספק כי דרך התשלום הנוחה ביותר עבור כל צרכן היא באמצעות כרטיס אשראי ובמיוחד עבור זה, ישנה סליקת אשראי, שגם אותה ניתן לבצע באופן מקוון. אומנם יש להיערך לכך ולפתוח מספר ספק וכדומה, אך גם כאן מדובר בהליך מהיר מאוד ובמיוחד כאשר זה עבור סליקה אונליין.

לסיכום, ניהול מערך הוצאת החשבוניות מעולם לא היה קל ונגיש יותר מאז, שהביצוע מתבצע אונליין. עסקים רבים פונים אל עבר אפיק זה ומנהלים את כל ההתנהלות הכספית שלהם כך תודות לכל היתרונות שבדבר: חיסכון בעלויות, זמינות גבוהה ובכל שעות היממה, יכולת גישה מכל מחשב או טלפון חכם, ריכוז כל החשבוניות במקום אחד, גם במידה ומאבדים את יכולת הגישה ניתן לאפס את הסיסמא ושם המשתמש בקלות וכך לא נאבד דבר והמהירות שבשליחה לרואה החשבון או הנהלת החשבונות.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x