הכנת חשבוניות ודוחות לעסקים קטנים

הכנת חשבוניות ודוחות לעסקים קטנים

חובת הדיווח על הכנסות לרשות המיסים קבועה בחוק וחלה, בין היתר, על אנשים המנהלים עסקים.  קיימות שלוש ישויות: האחת הינה עוסק פטור, השנייה עוסק מורשה והשלישית היא חברה בע"מ. לכל אחת מהישויות יש יתרונות וחסרונות. עוסק פטור אינו חייב לגבות מע"מ ומחזור עסקיו השנתי יכול להגיע עד  100187 שח, עוסק מורשה הינו עסק בעל מחזורים שנתיים הגבוהים מהנ"ל אבל עדיין, לרוב, אינם מצדיקים הקמת חברה שהיא, למעשה, גוף משפטי עצמאי שהבעלים שלה הם בעלי מניות. שני הראשונים נחשבים כעסקים קטנים והם מנהלים מערכת חשבונות התואמת את מחזורי עסקיהם. תשלום המס נעשה לרוב, על בסיס חודשי ו/או שנתי.

דיווח בתום שנת המס

עבור רבים הדיווח הוא שנתי ונעשה בתום שנת מס כלומר: בסוף דצמבר אותה שנה. בדו"ח המוגש לרשות מס הכנסה יש פירוט של כל ההכנסות של הנישום ובכלל זה, כשכיר, הכנסות מעסק נוסף, הכנסות מנכסים מושכרים, מדירות להשכרה, מדיוודנדים ועוד. הכנת דו"חות שנתיים נחשבת למורכבת בגלל הצורך לרכז את כל ההכנסות היטב והצורך להכניס את ההוצאות המותרות בגין העסק. דוגמא למורכבות הנושא היא עסק הפועל מתוך בית המגורים. החוק מכיר בחלק מההוצאות וצריך לדעת לחשב את החלק היחסי בהם כאשר החישוב נעשה על פי פרמטרים שונים. בנוסף לשני סעיפים אלו, יש זיכויים שונים המגיעים למוסר הדו"ח בגין ביטוח חיים, הפרשות לפיצויים, לקרנות השתלמות והפרשות סוציאליות אחרות.

הכנת דו"חות שנתיים יכולות להיעשות לאדם אחד או לזוג. בדו"ח כזה מאחדים את הכנסות שניהם על פי קריטריונים של  בעל הכנסה עיקרי אחר כך בן הזוג, ולבסוף, הכנסות משותפות. לכל סוג הכנסה יש מדרגות מס שאותם צריך לחשב ועוד. ליווי בעל מקצוע בהכנת הדו"ח חשובה מאחר והוא יכול לחשב מראש את גובה המס שיש לשלם ויכול לייעץ איך להפחית אותו תוך ניצול תקנות החוק. למשל: הפרשת תקרת הסכום המותרת לקרן ההשתלמות תגדיל ההוצאות ותקטין חבות המס וכן הלאה. הגשת דו"חות תיעשה בצורה מקוונת. הגשתם היטב וללא טעויות תתקבל היטב ולא תהיה השגה עליהם. אנשים המגישים אותם עצמאית עלולים לעשות טעויות אשר יגרמו להם להפסדים כספיים, וחבל.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

שירותי ראיית חשבון נוספים

בנוסף לשירות חשוב זה, משרד רואי חשבון מבצע שורה של שירותים נוספים ללקוחות כגון: הנהלת חשבונות לעסק פטור ועוסק מורשה, הנהלת חשבונות כפולה, החזרי מס שכירים, ייעוץ וליווי בהקמת ופתיחה של עסקים, ייצוג ומשא ומתן מול רשויות, הגשת הצהרות הון, החזרי מס שבח ועוד. מומחי המשרד מכירים את כל חוקי המס המתייחסים לנושאים אלו. חוקים רבים משתנים מדי פעם על מנת להתאימם לכלכלה המתחדשת תדירות, ויש צורך להכירם כדי לתכנן היטב את נושאי המס. מומלץ לשכור שירותי משרד רואה חשבון בעל מוניטין אשר ילווה את העסק ובעליו באופן שוטף. תכנון פיננסי ותכנוני מס יגדילו שורת הרווח.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x