חשבוניות מס באינטרנט

הפקת חשבוניות וקבלות עבור עמותות ומלכ"רים

מרבית הישראלים תורמים כספים במהלך חייהם בהיקף מצומצם יחסית ובסכומים קטנים, בעיקר במהלך ימי התרמה מאורגנים של העמותות השונות הקיימות בארץ. רבים מהם אינם מודעים להכרח של הפקת חשבוניות וקבלות עבור כל תרומה הניתנת לארגון כזה, אפילו אם היא בגובה של שקלים ספורים, וחשיבותה לניהול של כל חשבונות העמותה או המלכ"ר באופן מדויק וחוקי. תרומות מזכות את התורמים בהקלות במס אך מחייבות הצגת מסמכים מתאימים: הפקת החשבוניות בצורה מסודרת וללא טעויות הינה קריטית, על מנת שזכויות אלו ימומשו כראוי על פי החוק.

הפקת חשבוניות באופן מסודר עבור כל תרומה היא הכרחית

שימו לב, זאת לא המלצה, זה הכרח! קרנות פילנתרופיות קיימות בכדי לתמוך כלכלית לקהילות הזקוקות למימון, כאשר התרומות שהן מעניקות משמשות לפעילות השוטפת של העמותות או המלכ"רים המסייעים לקהילות אלו. קרן שכזו מהווה מקור מימון הכרחי עבור אותם הארגונים, ולרוב מדובר בתמיכה קבועה לאורך זמן ובהכנסה שוטפת לעמותה.

על הארגון לנהל רישום מדוקדק באשר לכל סכום המהווה הכנסה או הוצאה, לרבות תרומות מקרנות כאלה או מגופי מימון אחרים. וידוא לגבי סוג הקבלה הניתן לתורמים הוא קריטי, בין היתר מכיוון שהתורמים נדרשים להציג את החשבוניות שהם מקבלים בכדי ליהנות מהטבות מס.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

תורמים זכאים להחזרי מס על תרומותיהם, כאשר בדרך כלל רק אלו הבוחרים להעניק סכומי כסף גבוהים במיוחד – אכן מממשים את הזכות הזו. על הגוף התורם, בין אם הוא אדם יחיד או קבוצת אנשים שחברו יחד להקמת קרן – להציג את רישומי כל התרומות בפני רשויות המס, כלומר את כלל החשבוניות והקבלות שניתנו להם על ידי מקבלי הכספים.

הפקת חשבוניות חייבת להיעשות תוך הקפדה על הפרטים הקטנים

מלכ"ר או עמותה המקבלים סיוע כלכלי כזה, מחויבים אם כן להקפיד על רישום מלא של כל הפרטים הנדרשים לתורם, ביניהם פרטים מלאים של הארגון עצמו, של גובה התרומה ושל אופן התשלום. הכרחית גם ההפרדה של העמותה לגבי הפקת חשבוניות שונות עבור הכנסות בגין תרומה, לעומת הפקת קבלות על הכנסות בגין מתן שירות – שכן גם מלכ"ר מייצר הכנסה בחלק מהמקרים, גם אם מטרתו הרשמית איננה יצירת רווח. חשוב להקפיד על כך שקבלות הניתנות על ידי ארגונים שאינם למטרת רווח, יופקו ללא מע"מ וזאת כיוון שמלכ"ר או עמותה אינם עוסק מורשה.

שקיפות והתנהלות מסודרת מתחילה כבר מהניירת

כאשר אדם מבקש לתרום מכספו לטובת ארגון ציבורי, כדאי שמעבר לרצון הטוב הוא גם יהיה מודע לאפשרויות ולזכויות הניתנות לו על פי החוק, משמע להטבות במס שהוא זכאי לקבל ומה הוא צריך לעשות כדי לממש את הזכות הזו. על הארגונים המקבלים את התרומה לפעול ככל שניתן על מנת לספק את כל המסמכים הנדרשים – כלומר להפיק קבלות או לבצע הפקת חשבוניות מס מסודרות, המתעדות את התרומה לפרטיה – לצורך מימוש הזכות להחזר המס.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x