הדרך הנכונה להפקת חשבוניות

הדרך הנכונה להפקת חשבוניות

על פי חוק יש להפיק חשבונית לכל עסקה שבוצעה ובשנים האחרונות יותר ויותר בעלי עסקים עברו להפקת חשבוניות דיגיטליות. מכל מקום ובכל זמן ובפשטות ניתן להפיק חשבונית ולשלוח אותה במייל לנמען. הפקת חשבונית דיגיטליות מאפשרת מעקב, מציאת כל חשבונית, שליחת החומר במרוכז לרואה החשבון ויכולה לסייע במניעת בעיות.

בחירת המערכת הנכונה

כל שצריך זה לעשות מנוי לתוכנה וליהנות ממערכת סופר ידידותית עם תצוגה גרפית ברורה וכלים אוטומטיים לניהול אפקטיבי של העסק לרבות הפקת חשבוניות עסקה, מס, קבלות וכדומה.
אל תשכחו למלא את כל הפרטים הרלבנטיים וללמוד את השימוש במערכת ולבחור את החבילה המתאימה לצרכים שלכם כשחבילת בסיס הכוללת  עד 100 מסמכים בחודש לרבות ניהול לקוחות, עיצוב מסמך וכדומה ויש חבילות  מתקדמות גם עד הפקת 500 מסמכים בחודש ועוד.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

מדוע חשוב להפיק חשבוניות על פי חוק?

הפקת חשבוניות והקפדה על הפקה נכונה חיונית על רקע כך שבשנים האחרונות התעצם המאבק של רשות המיסים בזיוף חשבוניות במיוחד לאור פרשיות של עבריינים שסחטו עסקים ודרשו מהם להפיק חשבוניות פיקטיביות.
הפקת חשבונית פיקטיבית היא עבירה על החוק בין אם מדובר בהפקת חשבונית על עסקה שלא בוצעה או הפקת חשבונית על סכום לא תקין על מנת להשתמט מחובת המס. השתמטות ממס פוגעת בכלכלה הישראלית כאשר חלוקת נטל המס אינה שוויונית ויש אזרחים שהם שומרי חוק המשלמים מס כנדרש שנאלצים לשאת בנטל לעומת אלה שמתחמקים מתשלומי מס על חשבונם של שומרי חוק.
הפקת חשבוניות פיקטיביות הוא מהלך שמקשה על המעקב של רשויות המס על תשלומים שעוברים בעסקאות. היום לאור חוק המזומן המציב סדרת מגבלות על העברת מזומנים והדרישה להשתמש באמצעים שיאפשרו מעקב על תנועות של כספים מנסה הרשות להפחית מקרים של עבירות על החוק ובמיוחד מצבים של הלבנת הון שפעמים רבות נקשרת בפעילות לא חוקית כמו מימון סמים או טרור.

מהו תשלום כופר מס וכיצד יכול לסייע בביצוע עבירה?

במידה ובוצעה עבירה חשוב להתייעץ עם עו"ד לענייני מס הבקיא בתחום שידע לכוון אתכם כיצד לפעול על פי חוק מול רשות המיסים והרשויות המעורבות בעניין. אופציה שקיימת עבור מי שהסתבך היא תשלום כופר מס שנחשבת לחלופה לריצוי מאסר המבטל את ההליך הפלילי ויכול למנוע רישום פלילי וכמובן גם ריצוי מאסר ואופציה זו רלבנטית לכל סוגי עבירות המס לרבות הפקת חשבוניות פיקטיביות. כדאי תמיד לבדוק עם עו"ד לענייני מס אם ישנה אופציה לבצע כופר מס ובאילו תנאים על מנת להימנע מריצוי מאסר ואישום פלילי שמטיל כתם לכל החיים. חשוב להבין שתשלום הכופר מותנה בקבלת אישור מיוחד מוועדת כופר של רשות המיסים המקימות וועדות כופר לענייני מס שונים וכמובן שההחלטה של הוועדות תלויות במגוון פרמטרים מסוג העבירה, הרקע של העבריין, גובה הסכום וכדומה אך עם ייצוג משפטי ראוי אפשר בהחלט לנסות להגיש בקשה ולהעלות את הסיכויים לשלם כופר מס כחלופה לאישום פלילי וריצוי מאסר גם במקרה של הפקת חשבוניות פיקטיביות.

כמובן שכדאי להימנע מראש מביצוע עבירה של זיוף חשבוניות ולכן, יש להבין את הכללים והחוקים בהפקת חשבוניות כולל תשלום מע"מ ומס על העסקאות ולא להתבלבל בהפקת החשבוניות ולבצע מעקב של רואה חשבון או מנהל חשבונות אחר החשבוניות והדיווח לרשות המיסים, מע"מ וכדומה. עבודה עם תוכנה יעילה ונוחה יאפשר לכם לבצע את המעקב הרצוי ולנהל נכון את תהליך הפקת החשבוניות בצורה ידידותית, מהירה ופשוטה כולל זיהוי וחיפוש אחר חשבוניות שהופקו לאורך השנים בעבודה עם האתר או עם התוכנה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x