חשבונית ירוקה

חשבונית און ליין - העתיד כבר כאן

הרבה מאוד סרטים, ספרים ויצירות אמנות אחרות מציגים תחזיות לגבי העתיד. מחקרים במגוון רחב של תחומים מנסים להעריך איך ייראו החיים שלנו בעוד כמה שנים – החל מ-5-10 ועד 50-100 וגם מאוחר יותר. באופן כללי השינויים שעוד צפויים לנו תמיד מסקרנים את כולנו, ולפעמים גם מייצרים חששות.

על דבר אחד מסכימים כמעט כולם: העולם יהפוך ליותר ויותר דיגיטלי, כשעוד ועוד פעולות עוברות מהמרחב הפיזי למרחבים הדיגיטליים. חשבונית און ליין היא דוגמה מצוינת למגמה הזו, ולמעשה מוכיחה שבלא מעט מקרים העתיד כבר כאן, ואפשר ליהנות ממנו גם עכשיו.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

נייר אאוט, חשבונית דיגיטלית אין

אנחנו עדיין משתמשים בניירות, ולפעמים בכמויות גדולות, אבל אין ספק שמדובר בחומר גלם שהולך ונעלם מן העולם. במקום עיתונים מודפסים אנחנו צורכים חדשות דרך האינטרנט, גם ספרי הלימוד בלא מעט מקרים הופכים לדיגיטליים, גם כשרוצים לחלק הזמנות לחתונה מועדפת במקרים רבים האופציה הדיגיטלית שאפשר לשלוח בקלות בווטסאפ או במייל, ויש כמובן עוד דוגמאות למעבר מנייר ודיו למסכים ופיקסלים.

חשבוניות דיגיטליות הן חלק טבעי מהרצון למצות את יתרונות העברת המידע באמצעים אלקטרוניים במקום על גבי נייר. בעל עסק ששולף פנקס מרופט של חשבוניות, מחפש עט ואז כותב חשבונית נייר ייתפש בדרך כלל כמיושן, שלא לדבר על מצבים שבהם דווקא כשיש צורך להוציא חשבונית הפנקס לא נמצא.

חיסכון עצום בזמן

אחד המשפטים שכל בעל עסק, ובעצם כמעט כל בן אדם, אוהב להגיד לעצמו הוא שבעתיד יהיה לנו הרבה זמן פנוי, או לפחות הרבה יותר מכפי שיש לנו כיום. יש כמה התפתחויות טכנולוגיות שאמנם מקלות עלינו ועוזרות לנו להשאיר יותר זמן פנוי לדברים החשובים באמת, בין אם במסגרת העבודה ובין אם לטובת פעילויות אחרות, אבל מה שבטוח הוא שבנקודת הזמן הנוכחית, זמן הוא משאב יקר ערך במיוחד.

האפשרות להנפיק חשבונית און ליין מספקת מענה מוצלח גם לכך. קל יותר להוציא חשבוניות מקוונות, וגם הרבה יותר מהיר, ולמעשה כשמדובר על לקוחות קבועים וכל מה שבעל העסק צריך לעשות זה להוסיף תאריך, סכום ואת פירוט מהות העסקה, אפשר כמעט לומר שהחשבונית מוצאת בלחיצת כפתור.

גם הוספת לקוחות חדשים מושלמת במינימום זמן – אם בוחרים כמובן תוכנה בעלת ממשק נוח לשימוש ויעיל. עוד פעולה שאפשר להשלים במהירות גבוהה בהרבה בהשוואה למצב שלפני החשבוניות הדיגיטליות היא הכנת דוחות וסיכומים. בפרט הופכת לפשוטה מאוד פעולת סיכום ההכנסות החודשיות, בין אם לצרכי העסק עצמו ובין אם כהכנה להגשת דוח מע"מ (ומאוחר יותר דוחות שנתיים למס הכנסה). בעידן שבו זמן שווה כסף, והרבה, החיסכון שמייצרות חשבוניות האון ליין הוא בעל ערך עצום, ובפרט לעסקים קטנים.

ידידותיות לסביבה

אחד הנושאים שמעסיקים מאוד את המין האנושי בשנים האחרונות בהקשר של העתיד, ולמעשה גם ביחס להווה, הוא האקלים. יותר ויותר אנשים מבינים שאם נמשיך להתנהל כפי שהתנהלנו בעשורים האחרונים, בלי לשנות כלום, התוצאה עלולה להיות הרסנית. ישנם כמובן צעדים רבים שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לבצע באופן אישי, וגם בעלי עסקים – קטנים כגדולים – מודעים לאחריות הסביבתית שלהם.

בנוסף הנפקת קבלות ירוקות ובאופן כללי מעבר מנייר לדיגיטל תורמת למיתוג העסק ככזה שאכפת לו מהסביבה – ערך שנחשב לחיובי. בהקשר זה חשוב להדגיש כי גם לצורך הנפקת חשבונית און ליין נדרשים כמובן משאבים, ובפרט חשמל, אבל לפי מחקרים רבים זהו מוצר ידידותי הרבה יותר לסביבה בהשוואה לקבלות ולחשבוניות של פעם (ויש לקוות שעוד ועוד חברות בתחום הדיגיטל יעברו לאנרגיות מתחדשות, וכך תצטמצם עוד יותר הפגיעה בסביבה).

האופציה המתבקשת לחנויות מקוונות

חשבונית און ליין היא כמובן גם האופציה המתבקשת לכל מי שמפעיל חנות מקוונת, בכל תחום שהוא. כמובן שגם עבור העסקים האלה ישנה האופציה של הוצאת חשבונית באופן ידני, הכנסתה למעטפה, הדבקת בול והליכה לתיבת הדואר – אבל מן הסתם הרבה יותר יעיל לשלוח חשבונית במייל, מה גם שזו הציפייה של כל הלקוחות.

בנוסף להיותן חלק בלתי נפרד מהשירות שאמורות להעניק החנויות המקוונות, חשבוניות האון ליין הן גם הפתרון הטוב ביותר מבחינת בעל העסק. עוד יתרון שכדאי לקחת בחשבון הוא שההוצאה האוטומטית של חשבוניות עבור כל רכישה באתר המסחר מונעת מצבים שבהם עקב שיכחה או טעות אנוש לא מונפקת חשבונית על עסקה שהושלמה – דבר שעלול לסבך את העסק ובעליו עם רשויות המס.

מה קובע החוק לגבי החשבוניות האלקטרוניות?

חשבוניות האון ליין הפכו לאופציה אפשרית עבור בעלי עסקים בישראל בתחילת המאה הנוכחית, לאחר שבשנת 2001 עבר בכנסת חוק החתימה האלקטרונית. לפי חוק זה, חתימה דיגיטלית חייבת להיות נתונה לשליטת החותם באופן בלעדי, וכמו כן היא מהווה אישור לתקפות מסמך מבלי שניתן יהיה להתכחש לכך. בנוסף מאפשרת החתימה האלקטרונית איתור שינויים שבוצעו במסמך לאחר החתימה.

ככל שחלפו השנים מאז כניסת החוק לתוקף כך גדל מספר המשתמשים באופציה של החתימה האלקטרונית ובפרט בחשבוניות שמבוססות על חתימה זו. ההערכה המבוססת של כל אנשי המקצוע בתחום היא שבעתיד, כבר הקרוב, השימוש בחשבוניות און ליין רק ילך ויגדל ויהפוך לסטנדרט המקובל בכל ענפי הפעילות במשק ועבור עסקים גדולים קטנים גם יחד.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x