עבודה כפרילנסרים בארגון

עבודה כפרילנסרים בארגון

פרילנסרים שחשים אפליה במקום העבודה לעומת השכירים? כך תנהגו נכון

ארגונים רבים בימינו, מעדיפים להעסיק את עובדיהם או לפחות חלק מהם, בצורה של פרילנס שמשמעותה שבעלי תפקידים מסוימים הם עובדים עצמאיים, שנשכרו לצורך פרויקט יחיד או משרה מתמשכת. ההתנהלות הכלכלית מול עובדים אלו, הנדרשים להוציא חשבונית שכר בכל חודש ואינם מקבלים תלוש משכורת, לעיתים מייצרת אפליה במקום העבודה אל מול השכירים בארגון ובמיוחד מול הוותיקים שבהם. 

להיות פרילנסר בעידן החדש – הטכנולוגיות שיסייעו לכם לעבוד ביעילות

התנהלות נבונה ובעיקר מסודרת בעולם של ימינו עבור פרילנסרים, היא הכרח של ממש והיא זו שמסייעת לניהול חשבונות ללא רבב. הסתייעות בחשבוניות דיגיטליות שהופכות את כל העניינים למסודרים וממוחשבים, בהחלט מקלה הן על העובדים עצמם והן על המנהלים שהם עובדים מולם. עם זאת, יש לזכור שבפועל ובחיי היום יום אין באמת הבדל בין ממלאי תפקידים שהם "עובדי חוץ" אל מול השכירים, מלבד נושא השכר, שמתחת לפני השטח עלול לייצר אפליה בעבודה אשר פוגעת ביחסים החברתיים בין העובדים וייתכן שגם ברמת התפקוד שלהם. 

מרגישים שמתקיימת אפליה במקום העבודה שלכם? חשוב שתתמודדו בצורה נכונה

על אף העובדה שפרילנסרים בוחרים בדרך עבודה עצמאית זו, חשוב להבין שדווקא העובדים הכפופים באופן שוטף למנהלים בארגון – עשויים להרגיש שהם תורמים הרבה יותר. עובדים שכירים שחשים שייכות גבוהה למקום עבודתם, עשויים אף לפעול לקידום עצמי ביתר מוטיבציה, מה שפחות שכיח אצל פרילנסרים אשר נוטים לראות את עצמם כעובדים ארעיים בלבד. הבדל זה בגישה מגיע תמיד למודעות של מנהלי הארגון, אשר במתכוון או שלא במתכוון מעניקים יחס מופלה לטובה כלפי השכירים, שיש להם סיכוי גבוה יותר להישאר חלק מהארגון לתקופה ארוכה. במידה ואתם עובדים במתכונת פרילנס וחשים שאצלכם בארגון מתרחשת אפליה כזו, חשוב שתפעלו בכדי למגרה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

מה עליכם לעשות אם מפלים אתכם לרעה במקום העבודה?

הסכם השכר שלכם הוא פרטי והסכום שאתם מקלידים במחשב, לצורך הוצאת החשבונית הדיגיטלית, הוא חלק מהסכם שקיים ביניכם לבין המנהלים. זכרו שעצם העניין הזה והתווית שייתכן ו"הודבקה" לכם מצד עובדים שכירים, לא פועלים לטובתכם אם כי זהו עניינכם הפרטי בלבד ומוטב שלא תחשפו בפני עמיתים לעבודה באשר הם את נושא השכר וכמובן שלא תבצעו השוואות. עם זאת, בהינתן מצב שבו אתם חשים שקיימת אפליה בתוך מקום העבודה שלכם, בפרט אם היא מתבססת על היותכם עצמאיים ולא שכירים – חשוב שתעלו את הנושא בהקדם בפני הממונים עליכם.

התנהלות שקולה תעלה את ערככם בעיני המנהלים

כל עוד אתם, כעובדי חוץ, מבצעים את תפקידכם כראוי, מגישים חשבוניות בזמן ועושים את המוטל עליכם, אין כל סיבה לחשוש מפיטורין או שינוי בתנאים – גם אם החלטתם להעלות נושא כאוב ונפיץ בפני המנהלים. מצאו את הזמן הנכון ואת האדם הרלוונטי לשוחח עמו על כך, מבין חברי ההנהלה – ונסו למגר את התופעה הלא נעימה של האפליה תוך שאתם ממצבים את עצמכם כתורמים וחשובים לארגון, בדרככם.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x