Array

טיפים בנוגע להתנהלות כלכלית של סטודנט שעושה עבודות פרילאנס בזמן הלימודים

על מנת לממן את הוצאות הלימודים ואת הוצאות הקיום, מרבים הסטודנטים לחפש מקורות הכנסה ראויים. ישנם סטודנטים אשר במהלך לימודי הוראה עובדים כמורים מחליפים או מורים פרטיים ויש סטודנטים אשר במהלך לימודי הכלכלה, עריכת הדין או מדעי הרוח עוסקים לפרנסתם בעבודות פרילאנס. עבור סטודנט שעושה עבודות פרילאנס, כל שקל ושקל שניתן לחסוך יהיה מבורך. טיפים להתנהלות כלכלית יוכלו להועיל עד מאוד.

לומדים להתמקח

רעיון חשוב מאין כמוהו עבור סטודנט שעושה עבודות פרילאנס בזמן הלימודים יהיה ללמוד להתמקח. אולי ראוי יהיה לשקול להוסיף לצד לימודי הוראה גם לימוד טכניקות לניהול משא ומתן ומיקוח, אבל עד שזה יקרה, כדאי לסגל כלל מאוד פשוט. תמיד יש להתייחס לכל הצעת מחיר כאל הצעה למשא ומתן. יש בנמצא ספרות ענפה שמלמדת דרכים לניהול משא ומתן, מה שיכול להועיל גם להעלאת ההכנסה כפרילאנס וגם לצמצום בהוצאות.

הוצאות מוכרות

כפרילנסרים, אתם יכולים לשפר את התנהלותכם הכלכלית בכך שתתחילו לשמור כל קבלה או חשבונית מס שאתם מקבלים. בררו עם רואה החשבון שלכם אילו הוצאות מוכרות עבורכם לצרכי מס. חלק מההוצאות לצרכי לימודים, למשל, יכולות להיות מוכרות גם כהוצאות עסקיות ולו חלקיות. רכישת מחשב נייד לנובו i7 שמשמש אתכם בלימודים וגם לצרכי עבודה, למשל, הינו הוצאה מוכרת. אפילו חלק מהארנונה או מהוצאות הדלק יכולים בתנאים מסוימים להיחשב להוצאה מוכרת.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

המשמעות של הוצאה מוכרת היא שאתם צפויים לשלם פחות מס הכנסה וגם פחות ביטוח לאומי. אגב, אם אתם שוכרים דירה, עם שותפים או ללא שותפים, אתם יכולים לבקש הנחה בארנונה מהרשות המקומית. בהתאם לקריטריונים כגון רמת הכנסה, אתם עשויים לקבל הנחה ולשלם הרבה פחות מיסים עירוניים.

למדו לחפש הטבות בנקאיות

עוד דבר שהיה ראוי להוסיף לתוכנית הלימודים של כל סטודנט בישראל זה החשיבות של חיפוש הטבות בנקאיות שחוסכות לנו כסף. לימודי הוראה או הנדסה לא ממש כוללים נושאים כאלה אבל זה בדוק – בתור סטודנטים מגיעות לכם שפע של הטבות. למשל, בררו לגבי אפשרות לפתיחת חשבון סטודנט. חשבון שכזה טומן בחובו אפשרות לניהול בפטור מעמלות. בנוסף, חלק מהבנקים מעניקים הטבה לא פחות (ולטעמנו אפילו יותר) ראויה. אנו מדברים על הלוואות סטודנטיאליות בריבית נמוכה, אפסית ממש. עוד הטבה בנקאית חשובה – אפשרות לפריסת שכר הלימוד ללא ריבית.

הגדלת הכנסות, מלגות ותמיכות

כסטודנטים וכפרילנסרים, תמיד טוב להיות ערים לכל הזדמנות עסקית שיכולה להניב אקסטרה כסף. עוד פרויקט, עוד לקוח, זה תמיד מבורך. ניתן למצוא באינטרנט אתרים מיוחדים לפרילנסרים וכן אתרים לפרסום בחינם או במחיר נוח. פרסמו בערוצים שונים את השירות שאתם מציעים והפיצו כרטיסי ביקור. עוד נסו להגדיל את הכנסותיכם באמצעות הגשת בקשה למלגות ולתמיכות. מלגות ניתן לקבל על סמך קריטריונים שונים, לרבות מקום המגורים, המוצא, הצטיינות בלימודים ועוד.

נהלו נכון את זמנכם

התנהלות כלכלית נכונה לכל סטודנט שעושה עבודות פרילאנס בזמן הלימודים כוללת גם ניהול נכון של הזמן. אין כמו פרילנאסר להבין באמת את משמעות המושג זמן שווה כסף. נהלו יומן מדוקדק, ארגנו את זמנכם כך שיספיק ללימודים, לבילויים ולעבודה. נצלו את שעותיכם בחוכמה ותוכלו להספיק יותר, להרוויח יותר, ולהצליח יותר.

נהלו תקציב מדוקדק והשוו מחירים

נהלו תקציב מדוקדק, דבר שיעזור לכם להישאר תמיד בגבולות המסגרת. כך תימנעו מהוצאות מיותרות שקל להיגרר אליהן כאשר לא מתכננים דברים מראש. ניתן להיעזר באפליקציות לתכנון תקציב. בנוסף, תמיד ובכל הוצאה דאגו להשוות מחירים.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x