Array

קבלות ירוקות – גם זולות וגם שומרות על איכות הסביבה

שמירה על איכות הסביבה, זה ברור כבר לכולם, היא אינטרס של כל אחד ואחת מאיתנו. אנשים פרטיים כן גם עסקים משתדלים לנהוג באופן שפחות מזהם את הסביבה או מצריך שימוש במשאבי טבע או באנרגיה מזהמת. היכולת להפחית את כמות ההדפסות היא דרך טובה מאוד להתנהל באופן ירוק. ודרך ייחודית לעסקים היא להכניס לשימוש קבלות מיוחדות שנקראות – קבלות ירוקות. השימוש בקבלות מסוג זה אפשרי לכל סוגי העסקים – עוסקים פטורים, עוסקים מורשים, חברות פרטיות וחברות בע"מ. ומלבד העובדה שזה טוב מאוד לסביבה, זה גם טוב מאוד לכיס. איך מצטרפים למהפכה הירוקה, הסביבתית? זה פשוט יותר מתמיד.

קבלות ירוקות בעידוד המחוקק

כדי להתחיל להשתמש בקבלות הירוקות לא צריך לקנות תוכנות מיוחדות להפקת קבלות ירוקות. כל מה שצריך לעשות זה להירשם לשירות החשוב והירוק הזה, באמצעות האינטרנט. כן, זה עד כדי כך פשוט – לא צריך להתקין תוכנה מסובכת, לא צריך לשדרג מערכת לניהול חשבונות או כל צעד דומה. התוכנה יושבת באינטרנט (בדומה לעקרון ה"ענן" המוכר). לאחר הרשמה קצרה, אפשר להגדיר את הקבלות לפי צרכיו של העסק, לעדכן כתובת של העסק, מספר טלפון, תחום עיסוק ולוגו וזהו. אפשר לשלוח את אותן הקבלות ללקוח, ללא שום בעיה. השליחה נעשית במייל, בלי שצריך להדפיס, לחתום או אפילו לסרוק. זה עד כדי כך פשוט וכפי שניתן לראות, גם ירוק.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

אך מה עם מס הכנסה? האם הקבלות הירוקות ששולחים במייל מוכרות מבחינת הרשויות? אז מסתבר שדרך הפעולה הירוקה הזאת נעשית בעידוד המחוקק שפועל גם בצעדים נוספים כדי להקטין את כמות הניירת שנמצאת בשימוש בעסקים (וגם ברשויות ממלכתיות). מס הכנסה מכיר בחוקיות של קבלות ירוקות לאחר שנקבע תקן מחייב שנקרא חתימה אלקטרונית. בעל עסק, מזכירה או פקיד שלחו ללקוח קבלה במייל, עם חתימה אלקטרונית? זהו מסמך עסקה תקני, מוכר ולמעשה – אפילו מומלץ לשימוש.

לשמור על הסביבה

כאשר עובדים עם קבלות מיושנות, לא ירוקות ולא ידידותיות לסביבה, למעשה מבזבזים לא רק נייר המבוסס על עץ. הכנת פנקסי הקבלות או החשבוניות מחייבת שימוש בדיו וכן השקעה של אנרגיה בייצור. וכאשר שולחים קבלה ללקוח בדואר, הרי שהבזבוז גדול עוד יותר, שלא לדבר על זמן עבודה שהולך לאיבוד. את הקבלות הירוקות לעומת זאת, קל יותר למלא, זה חוסך זמן וגם – מונע בזבוז משאבים ואנרגיה.

מהלך של הצטרפות לקבלות הידידותיות לסביבה יהיה, אם כן, טוב גם מבחינה סביבתית וגם מבחינה כלכלית. במקום להוציא כסף על פנקסי קבלות בעלי שלושה עותקים (על גבי נייר מיוחד) מבצעים את אספקת הקבלות במייל, ללא נייר, ללא דיו, ללא הדפסה. ככה שומרים על הסביבה.

פונקציות חכמות נוספות

הקבלות הירוקות אינן הפונקציה היחידה שמערכת אונליין מתוחכמת יכולה לספק. ביחד עם הקבלות שמפיקים אונליין מסוגלת המערכת גם לנהל טוב יותר את מערכת הגבייה של עסק קטן או בינוני. ניתן להגדיר התראות אוטומטיות במועדים שלקוחות שונים צריכים לסגור חשבון. ניתן לנהל גבייה לפי פרויקטים או לגבות תשלומים בכרטיס אשראי.

ומהו המחיר של הקבלות הירוקות? מסתבר שמדובר במחיר זול במיוחד ולא צריך לשלם על כל קבלה בנפרד. התשלום הוא מעין מנוי חודשי לפי "סלים" של קבלות. עסק קטן יוכל לבחור שירות של עד מאה קבלות לחודש. עסקים גדולים יותר יוכלו לבחור מסלולי תשלום עבור עד 200 קבלות או עד 500, בדיוק בהתאם לצרכים ולפי היקף הפעילות. זול יותר מהדפסת קבלות ופנקסים? ללא ספק. ידידותי יותר לסביבה? בהחלט.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x