סורק שיקים

כך תייעלו את הגבייה בעסק

בכל עסק נעשים מאמצים רבים על-מנת לייצר את המוצרים הטובים ביותר האפשריים, וכמו כן לספק שירות ברמה גבוהה במיוחד. בנוסף מושקעים שלל משאבים בשיווק, כך שהלקוחות הפוטנציאליים ייחשפו להצעות המשתלמות של העסק.

אבל דווקא כשמגיע הרגע שבו אפשר לקטוף את הפירות, כלומר לגבות תשלום עבור המוצרים או השירותים, עסקים רבים מתקשים לעשות זאת.

התוצאה עלולה להיות הפסדים כספיים, עוגמת נפש וגם השקעת זמן רב מדי, וכמובן יקר מאוד, בגבייה. למרבה המזל פתרונות חדשניים שמבוססים על טכנולוגיות מתקדמות עשויים לייעל במידה משמעותית את הפעולה החשובה של קבלת התמורה עבור העבודה הקשה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

למה כדאי להצטייד בקורא צ'קים?

בעידן שבו לכל אחד מאיתנו כמה וכמה כרטיסי אשראי בארנק, כשהסלולרי צפוי להפוך בקרוב מאוד גם הוא לסוג של ארנק, ובנוסף יש אפליקציות שמאפשרות העברת תשלומים בלחיצת כפתור (ביט, פיי בוקס, וגם אפל פיי וגוגל פיי שמן הסתם יגיעו במוקדם או במאוחר לישראל) – צ'קים נתפשים כצורת תשלום מיושנת ואולי אפילו לא רלוונטית.

למרות התחושה, כדאי לדעת שעדיין מדובר באמצעי תשלום נפוץ מאוד, ובפרט במגזר העסקי. מדי חודש נרשמים בממוצע כ-10 מיליון צ'קים, ובסך הכל מועברים בדרך זו כטריליון ש"ח בשנה. בהתאם כדאי לצייד את המשרד לא רק בתוכנה להפקת חשבוניות דיגיטליות אלא גם בקורא צ'קים.

מה עושה קורא צ'קים?

קורא צ'קים – או בשמו האחר, סורק צ'קים – הוא התקן שמשלב אמצעי אופטי מתקדם עם תוכנה חכמה. הפעולה הראשונה היא סריקה של כל המחאה שניתנת לעסק ע"י לקוח לאחר השלמת עסקה. הפעולה השנייה היא פענוח כל המידע הרלוונטי שמופיע על הצ'ק, ובפרט הסכום ומועד ההפקדה. מידע זה נרשם במערכת הייעודית – שניתן לסנכרן אותה עם תוכנת הפקת החשבוניות הדיגיטליות – ובכך מייעל לא "רק" את הגבייה אלא גם את הנהלת החשבונות.

איך קורא הצ'קים תורם לשיפור הגבייה?

הוספת קורא שיקים למשרד מייעלת מאוד את הגבייה. כדאי לזכור שכל העסקים, או לפחות רובם הגדול, מקבל לא מעט צ'קים דחויים – בין אם כחלק ממדיניות מתן האשראי שלו ובין אם עקב פריסת התמורה עבור עסקה ספציפית לתשלומים.

הסריקה והרישום המידי של כל הצ'קים המתקבלים בחברה מבטיחים שאף הפקדה לא תפוספס. המערכת החכמה יודעת כאמור את התאריכים הרשומים על ההמחאות, וכך יכולה לספק את ההתראה הרצויה כשמגיע מועד ההפקדה של כל צ'ק וצ'ק. בדרך זו נחסך זמן יקר, וכמו כן מובטח לכם שאף המחאה לא תתפספס.

איך לבחור סורק צ'קים?

המגוון הרחב מאוד של דגמי סורקי צ'קים מאפשר לכל עסק למצוא את המוצר האופטימלי בהתאם לצרכים שלו ולמסגרת התקציב. הפרמטרים העיקריים הם מהירות הקריאה של הנתונים, איכות הסריקה, האמינות והעמידות. עוד כדאי לדעת שישנם קוראי צ'קים שיודעים לבצע גם בדיקה חיונית והיא האם הצ'ק ניתן מחשבון מוגבל. בכל מקרה מדובר בייעול ניכר של נושא קבלת הצ'קים ומימושם.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x