ניכיון שיקים

איך לייעל את תזרים המזומנים בעסק?

תזרים מזומנים אופטימלי הוא אחד המשאבים החשובים ביותר לכל עסק. אובדן שליטה עליו, או ניהול לא יעיל שלו, עלולים להוביל לקשיים תפעוליים וגם לאיים על יציבות העסק עד כדי סגירתו. בהתאם מומלץ להצטייד בכלים הנכונים ובעיקר בידע הרלוונטי הדרושים לצורך ניהול אופטימלי של תזרים המזומנים.

בקרה שוטפת והדוקה

הבסיס להחלטות נכונות בכל תחום הוא מידע. בהקשר של תזרים המזומנים, המידע החיוני הוא פירוט וסיכום של כל ההוצאות וההכנסות, בכל נקודת זמן, כולל צפי לעתיד. לגבי ההכנסות תוכלו לקבל את הנתונים הנדרשים באמצעות תוכנה חכמה להפקת חשבוניות דיגיטליות – בלחיצת כפתור ובאופן מידי לגבי כל טווח זמן דרוש. גם אחרי ההוצאות השונות של העסק כדאי לעקוב באמצעות תוכנה מתאימה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

איתור בעיות אפשריות מראש

כשבחשבון הבנק של העסק נפער בור, הבנק מסמן אותו מידית את העסק כבעייתי, גם הוא מצליח לסגור את החריגה מהמסגרת שהוקצתה לו תוך זמן קצר מאוד. למעשה, אפילו אם מדובר בנסיבות טכניות בלבד, והעסק יציב, רווחי ומשגשג, הדימוי שלו בעיני הבנקאים הרלוונטיים נפגע – וכשיגיע מצב שבו באמת יהיה צורך לקבל אשראי נוסף, גם אם לצורך התרחבות, התשובה עלולה להיות שלילית.

בהתאם חשוב מאוד לזהות מראש מצבים שבהם תזרים המזומנים נפגע. טווח הזמן שאותו כדאי לבדוק הוא לפחות 3 חודשים והמהדרין יבחנו גם את 6 החודשים הקרובים. אם צפויה בעייה כלשהי, מומלץ לנסות לדחות הוצאות לא הכרחיות (או לחילופין לבקש מספקים דחיית מועד תשלום), או למצוא פתרונות מימון זמניים לא יקרים מדי. גם בהיבט זה היכולת להפיק חשבוניות דיגיטליות הינה חשובה, שכן היא מונעת מצבים שבהם עקב חוסר תשומת לב חובות של לקוחות נגבים באיחור משמעותי.

הנחות על מזומן ומבצעים אטרקטיביים

הצעת הנחות על תשלום במזומן היא דרך נוחה ויעילה לשפר את תזרים המזומנים במצבים שבהם הוא עלול להתערער. רווח נוסף שטמון באופציה זו הוא נקודות הזכות שתקבלו אצל הלקוחות, כך שגדל הסיכוי שהם ירכשו מכם מוצרים ושירותים גם בעתיד. חשוב להקפיד על הנחה סבירה, שמצד אחד תהיה אטרקטיבית ומצד שני לא תנגוס נתח גדול מדי מהרווח שלכם.

מבצעים אטרקטיביים הם עוד דרך לגייס סכומי כסף משמעותיים תוך זמן קצר, וגם להרחיב את מאגר הלקוחות.

פתרונות מימון מחוץ למסגרת הבנק

כשמדובר על קושי נקודתי, מומלץ לשפר את תזרים המזומנים של העסק מחוץ למסגרת הבנק – שכאמור עלול להתייחס לעסק כאל בעייתי. חברות מימון חוץ בנקאיות מציעות מגוון רחב של פתרונות, ואחד מהם הוא ניכיון שיקים. בדרך זו ניתן להקדים תשלומים של לקוחות בלי שהלקוח עצמו יהיה מעורב בפעולה, והיא מומלצת במיוחד במצבים שבהם יש לעסק הכנסות גבוהות יחסית בטווח של חודשיים-שלושה קדימה אבל מצוקה מסוימת בהווה. ניכיון שיקים מהיר מהרגע להרגע מזרים כסף מידית לחשבון הבנק, בעלות שעשויה להיות משתלמת מאוד.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x