החוק לגבי סיום התקשרות עם פרילנסר

החוק לגבי סיום התקשרות עם פרילנסר

התקשרות עם פרילנסר

אחת מצורות ההתנהלות הנוחות ביותר בעסקים השונים הוא העסקה של פרילנסר בתפקידים שונים. העבודה באמצעות המחשב והטלפון הסלולרי מאפשרת לאנשי מקצוע רבים יותר לעבוד כפרילנסר ולהעניק שירות מקיף ללקוחות. התקשרות עם פרילנסר מתבצעת נגד חשבוניות מס. בהתאם להסכמים עם כל נותן שירות, העסק משלם את הסכום שעליו סוכם ולאחר העברת התשלום, הפרילנסר מעביר קבלה המעידה על קבלת התשלום.

בין הפרילנס לגורם שמפעיל אותו אין יחסי עובד מעביד ולכן כאשר הוא מעוניין לסיים את חוזה ההתקשרות משיקולים שונים כמו אי קבלת שכר הולם, הוא לא נדרש להגיש מכתב התפטרות אלא לתאם את מועד סיום מתן השירות. הוא מגיש את חשבונית המס האחרונה בגין העבודה שביצע ובכך מסתיימת עבודתו. עם זאת קיימים קריטריונים מסוימים שעל פיהם גם לפרילנסר מגיעים פיצויים ותנאים נוספים.

אופן ההתקשרות עם פרילנס

קיימות כמה שיטות עבודה עם פרילנסר. האופציה הראשונה היא קביעת היקפי העבודה החודשיים מועד התשלום והעלות החודשית הקבועה. עבור הריטיינר הפרילנסר יוציא בכל תחילת חודש דרישת תשלום באמצעות חשבונית מס. לאחר שיקבל את התשלום הוא יפיק קבלה ויעביר ללקוח שלו.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

השיטה השנייה של התקשרות עם פרילנסר היא עבודה על פי שעות או על פי פרויקטים. הפרילנסר מבצע עבודות שונות במהלך החודש כמו לדוגמה עבודות הנדסיות על פי תמחור פרטני שנקבע מראש. בתחילת החודש הוא מפיק חשבון עסקה עבור העבודות שבוצעו בחודש שחלף ומפרט בו את אופן התחשיב שעל פיו הוצאה דרישת התשלום. איש הכספים של הלקוח בוחן את חשבון העסקה ואם הכול תקין, הוא מאשר זאת ומבצע העברה בנקאית.

עם קבלת התשלום בפועל בחשבון הבנק, הפרילנסר מפיק חשבונית מס קבלה ובדרך זו סוגר את מסמך חשבון העסקה שהיה פתוח בתוכנת הנהלת החשבונות.

נוחות מקסימלית במסמכים החשבונאיים עבור הפרילנסר

מערכת ממוחשבת של הפקת מסמכים חשבונאיים היא נוחה מאד לשימוש. הפרילנסר יודע בכל נקודת זמן אילו לקוחות חייבים לו כסף, אילו המחאות עליו להפקיד בבנק, מה גובה התשלום הקרוב למע"מ ועוד.

זוהי מערכת מצוינת לניהולו של העסק, להוספת מידע על לקוחות ועל ספקים, ליצירת דפוסי פעולה אוטומטיים כמו חשבוניות ריטיינר, למעקב כלל הפעילות העסקית, מה הייתה רמת הפעילות של לקוח זה או אחר בכל חודש, יצירת השוואות בין ההכנסות בחודשים מסוימים ובין השנים והסקת מסקנות שהן משמעותיות ביותר עבור ביצוע שינויים הנדרשים בעסק.

פרילנסר שמסיים את תפקידו

בהתאם לסיכום עם הלקוח, בעת סיום פרק העבודה המשותפת של התקשרות עם פרילנסר מתבצע גמר חשבון על פי דפוסי העבודה המשותפת, הפרילנס מגיש את המסמכים האחרונים ואת חשבונית המס האחרונה שהיא גמר חשבון ומסיימת את היחסים העסקיים בין הצדדים.

ללא קשר לסיבת העזיבה של הפרילנסר, ברוב המקרים המגמה היא לסיים באורח מכובד את הקשרים העסקיים. הלקוח מעביר את מלוא התשלום ומקבל על כך קבלה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x