כל מה שחשוב לדעת על סליקת אשראי באינטרנט

כל מה שחשוב לדעת על סליקת אשראי באינטרנט

אחד המאפיינים הבולטים של העידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים הוא ריבוי הקניות באינטרנט. היקפי הרכישות, בעוד ועוד תחומים, נמצאים במגמת עלייה מתמשכת ומשמעותית מאוד – כפי שניתן ללמוד מאינספור סקרים ומחקרים שנערכו בשנים האחרונות. בהתאם יש גם צורך הולך וגדל למצוא מערכת סליקת אשראי מתאימה. כדי לבחור נכון חשוב להבין כיצד עובדת סליקת אשראי באינטרנט, מהם הפרמטרים המשמעותיים ביותר שלה ועל מה אסור בשום פנים ואופן להתפשר.

סליקה עצמאית או מנגנון סליקה חיצוני?

הדבר הראשון שכדאי לדעת בנושא הוא שיש שתי אפשרויות לקבל מלקוחות תשלומים דרך האינטרנט: דרך אחת היא מערכת סליקת אשראי עצמאית, כלומר כזו שתהיה שייכת לבעל העסק, והאופציה השנייה היא להשתמש במנגנון של חברה שזוהי המומחיות שלה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

האופציה הראשונה מתאימה בעיקר לחברות גדולות. בכל מקרה היא מצריכה ידע טכני או לחילופין מוכנות של בונה אתרים לבנות עבור העסק דף סליקה מותאם אישית עבורו. שימוש במערכת סליקה של חברה חיצונית הוא כמעט תמיד זול אופציה זולה יותר עבור עסקים קטנים וגם בינוניים, ומאחר שמדובר במערכת שמן הסתם כבר פועלת בהצלחה (בעסקים אחרים), בעל העסק יכול לדעת בוודאות שהיא תקינה, בטוחה וגם ידידותית ללקוחות.

מהי העלות של הסליקה?

חברות שונות שמציעות סליקת אשראי באינטרנט מציעות מודלים שונים של תמחור של השירות יקר הערך. בחלק מהמקרים יש דמי התקנה שעומדים על כמה מאות שקלים, חלק מהחברות דורשות תשלום חודשי קבוע בהתאם למספר העסקאות ועוד מודל הוא אחוז מסוים מכל עסקה. לעתים המודל הוא תשלום משולב, ומאחר שלכל עסק מוצעות הצעות אחרות – על סמך המאפיינים הספציפיים שלו – הדרך הטובה ביותר להגיע אל מערכת סליקת אשראי שגם תהיה איכותית וגם לא תנגוס ברווחים נתח גדול מדי היא לערוך סקר שוק יסודי.

סקר שוק מאפשר לכם גם להתמקח על התשלום שייגבה מכם – אם כי כדאי תמיד לזכור שהמטרה היא יחס עלות תועלת משתלם ולא רק מחיר נמוך.

מה מאפשרת מערכת סליקת אשראי?

המטרה העיקרית של התקנת מנגנון סליקת אשראי באינטרנט היא כמובן לאפשר השלמת עסקאות מקוונות, כך שכל לקוח וכל לקוחה יוכלו לרכוש מהעסק מוצרים ו/או שירותים ולשלם עליהם באתר. בדרך זו ניתן להרחיב מאוד את קהל הלקוחות, ולהגיע אל פלח אוכלוסייה גדול מאוד במינימום הוצאות.

בנוסף, ניתן לנצל את מערכת הסליקה לטובת מידע יקר ערך. למעשה בכל רגע נתון יכולים בעלי העסקים לקבל תמונת מצב מפורטת, עדכנית ומלאה לגבי ביצועי העסק: מהם היקפי המכירות של כל פריט, האם יש פריטים מסוימים שהמלאי שלהם ירד מתחת לרמה קריטית, האם מבצע שהוצע ללקוחות אכן הניב תוצאות ועוד.

על מה אסור להתפשר כשסולקים באינטרנט?

הדגש החשוב ביותר במסגרת סליקת אשראי באינטרנט הוא כמובן אבטחת המידע. העידן הדיגיטלי הביא איתו שפע אפשרויות חדשות לכולנו, אבל במקביל גם הוביל להיווצרות סוג פשיעה חדש – פשיעה דיגיטלית, או בכינוי המקובל יותר, סייבר. סליקה שלא מוגנת בפרוטוקולים המתקדמים ביותר עלולה לחשוף את פרטי האשראי של הלקוחות שלכם לעיניים זרות ועוינות, דבר שיוביל לעוגמת נפש הן מבחינת הלקוח והן מבחינתכם.

בהתאם כשבוחרים מערכת סליקת אשראי חובה לוודא שמדובר בחברה רצינית ואמינה, ושהמנגנון שהיא מציעה כולל פרוטוקול אבטחה אפקטיבי. מומלץ גם לציין באתר במפורש את איכות האבטחה, להגדיל את רמת האמון של הלקוחות ולמקסם את הסיכוי שהם אכן ירכשו מכם מוצרים.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x