היתרונות של סליקת אשראי לעסקים קטנים

היתרונות של סליקת אשראי לעסקים קטנים

העולם לא מפסיק להתקדם לרגע, וגם עסקים קטנים חייבים להתקדם ביחד איתו – כדי לא להישאר מאחור ובעצם לנשור מהשוק. סליקת אשראי היא דוגמה מצוינת לכך, כשכיום גם עסק צנוע יפסיד פלח משמעותי מלקוחותיו אם לא יאפשר זאת. בהתאם מומלצת סליקת אשראי לעסקים קטנים מכל הסוגים, ובפרט כדאי לאפשר זאת דרך האינטרנט.

הסטנדרט החדש

כרטיס האשראי הראשון בעולם הושק ב-1958 בעיירה אמריקאית בשם פרזנו. הבנק שעשה זאת שלח בבת אחת כרטיסים ללא פחות מ-60,000 תושבים, וזאת כדי לשכנע את בעלי העסקים המקומיים לאפשר את שיטת התשלום החדשנית. במשך כעשור וחצי התהליך כלל לא היה ממוחשב: בכל פעם שלקוח שילם באשראי, בעל העסק היה מתקשר לבנק, נציג הבנק היה מתקשר לחברת האשראי, שם הייתה מתבצעת בדיקה ידנית כדי לאתר את הלקוח הספציפי ולבחון את יתרת האשראי שלו – ורק לאחר דקות ארוכות הייתה מתקבלת התשובה הטלפונית אם לאשר או לדחות את העסקה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

מאז כמובן התחום השתכלל באופן דרמטי. כיום יש מגוון רחב של אפשרויות סליקה וכולן כמובן ממוחשבות, כך שהבדיקה של כל עסקה והשלמתה נמשכות שניות בודדות. אופציה אחת היא סליקה דרך מסוף נייד או קורא כרטיסים שמוצמד לקופות רושמות, ישנה גם סליקה טלפונית, והסטנדרט החדש הוא סליקה דיגיטלית – באינטרנט, על בסיס דף סליקה שמוטמע באתר העסק, דרך אפליקציה או באמצעות חיבור אונליין לתוכנה ייעודית. במצב שכזה, ללא סליקת אשראי לעסקים קטנים קשה מאוד לשרוד.

מקסימום נוחות עבור כל לקוח

בזכות האפשרות להשלים את העסקה בכל מצב, מבטיחה סליקת אשראי לעסקים קטנים מקסימום לקוחות. הלקוח שמעוניין לרכוש מוצר או לשלם עבור שירות לא נדרש להצטייד מראש בכמות מספקת של מזומנים (שממילא השימוש בהם הופך פחות ופחות נפוץ), ולא נאלץ לבזבז זמן יקר על כתיבת צ'ק (מה גם שלא כל אחד מסתובב כל הזמן עם פנקס צ'קים זמין) – אלא פשוט מקליד את פרטי האשראי שלו, פעולה שכולנו התרגלנו לבצע באופן יומיומי.

הרחבה משמעותית של מאגר הלקוחות

עוד סיבה שבזכותה מהווה סליקת אשראי לעסקים קטנים נכס של ממש היא האפשרות להרחיב באופן משמעותי את קהל היעד.

בזכות הסליקה דרך האינטרנט, העסק יכול למכור את המוצרים שלו בלי שום מגבלה גיאוגרפית – ללקוחות בכל הארץ ואפילו מעבר לים. גם שעות הפעילות של העסק הקטן מתרחבות, מבלי שבעל העסק יידרש לעמוד שעות ארוכות בחנות כזו או אחרת. אתר אינטרנט אפקטיבי עובד 24/7, אם הוא בנוי בחוכמה הוא ימשוך אליו מתעניינים רבים, כולל כאלה שלא היו מגיעים לחנות פיזית, ולכן הוספת אופציית הסליקה מהווה גם הרחבה משמעותית של הפעילות העסקית.

הנהלת חשבונות יעילה יותר

בנוסף לפוטנציאל הגדלת הרווחים, מאפשרת התקנת מערכת סליקת אשראי לעסקים קטנים לייעל את מערך הנהלת החשבונות – וכך לחסוך זמן יקר. הדרך הנכונה לעשות זאת היא להתקין גם תוכנה להפקת חשבוניות וקבלות, מוצר שבימינו הוא זול למדי ומצדיק את ההשקעה בו גם בזכות הנוחות וגם בזכות העובדה שהוא מצמצם כמעט לאפס את הסיכון לטעויות ולקונפליקטים לא נעימים מול רשויות המס.

מערכת סליקה איכותית כוללת גם ממשק בינה לבין התוכנה הנ"ל. העסק יכול כמובן להפיק חשבוניות ממוחשבות ולשלוח אותן באופן מידי לכל לקוח, כך שאין יותר חשש לקבלת תשלומים מבלי להוציא חשבונית, דבר שמהווה עבירה חמורה. גם הפקת הדוחות השונים, כולל אלה המוגשים למס הכנסה ולמע"מ, הופכת לפעולה קלה שמושלמת בלחיצת כפתור – כך שהעסק הקטן מתנהל כמו גדול, בהתאם לסטנדרטים העדכניים של ימינו ובלי הוצאות גבוהות מדי.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x