איך מתבצעת סליקת כרטיס אשראי לעסקים?

איך מתבצעת סליקת כרטיס אשראי לעסקים?

עסקים שרוצים למצות את הפוטנציאל שלהם בעידן הנוכחי חייבים להפגין נוכחות גם במרחב הדיגיטלי, ולמעשה גם לאפשר לכל מי שמעוניין לרכוש מהם מוצר כזה או אחר לעשות זאת דרך האינטרנט. על-מנת לממש את העסקה יש צורך בסליקה – ובגלל ההשפעה המשמעותית שלה על העסקאות האינטרנטיות חשוב לבחור אותה באופן מושכל.

בהתאם כדאי לדעת מהם השלבים העיקריים שמאפשרים סליקת כרטיס אשראי לעסקים.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

בחירת חברת אשראי וחברת סליקה

בישראל יש 3 חברות אשר סולקות כרטיסי אשראי – מקס איט פיננסים (לשעבר לאומי קארד – כחלק מניתוק המותג מהבנק לו היה שייך בעבר, שונה גם השם של החברה), כ.א.ל וישראכרט. בהתאם עסק שרוצה לאפשר ללקוחותיו לשלם לו באשראי (גם אם לא דרך האינטרנט, כמובן) מחויב להשתמש בשירותיה של אחת החברות הנ"ל.

חברת סליקה היא הגוף אשר מתווך למעשה מבחינה טכנית בין העסק לבין חברת האשראי. הסיבה לכך היא שחברות האשראי לא עוסקות בהיבטים הטכניים של הסליקה אלא רק גובות את הכסף עבור בעלי עסקים ומעבירות להן אותו (בניכוי העמלות שלהן). חברת סליקה מספקת את הממשק הדרוש כדי להתחבר לחברת האשראי וליתר דיוק לש.ב.א – החברה שמספקת את שירותי התקשורת והמחשוב לתאגידים הבנקאיים ובפרט לחברות האשראי.

חשוב להדגיש כי ניתן לוותר על חברת סליקה ובמקום להשתמש בממשק מוכן לבנות אחד כזה ולהוסיף אותו לאתר האינטרנט של העסק. יחד עם זאת ברוב המקרים, הדרך המשתלמת לבצע סליקת כרטיס אשראי לעסקים קטנים וגם בינוניים היא באמצעות ממשק מוכן, שכבר עובד בהצלחה במקומות אחרים.

פתיחת חשבון והתאמת העיצוב לצרכים הספציפיים שלכם

לאחר שבוחרים את החברות שאיתן תתבצע סליקת כרטיס אשראי לעסקים, השלב הבא הוא חתימה על כל המסמכים, פתיחת חשבון – והתאמת העיצוב של עמוד הסליקה לצרכים הספציפיים של כל עסק.

מידת הגמישות שמאפשרת כל חברת סליקה כמובן שונה, אבל ככלל ניתן ליצור דף שממשיך את הקו העיצובי של האתר כולו ומייצג באופן משביע רצון את העסק. בכל מקרה מומלץ להקדיש תשומת לב גם לנושא הזה, ולא רק בגלל ההיבט האסתטי: ככל שדף הסליקה פשוט יותר, ידידותי יותר למשתמשים וקל יותר למלא בו את כל הפרטים הנחוצים, כך שיעור הנטישה של הלקוחות בשלב הקריטי ביותר של העסקה יהיה נמוך יותר – והעסק יוכל למקסם את הרווחים שלו.

ממשקים יעילים למערכות אחרות בעסק

עוד המלצה חשובה היא ליצור ממשק בין אותו מודול שמטרתו היא סליקת כרטיס אשראי לעסקים לבין מערכת הנהלת החשבונות. למעשה אם העסק עדיין לא נעזר בתוכנה ייעודית, המעבר לסליקה אינטרנטית הוא הזדמנות מצוינת למצוא תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים ולהשתמש בה.

בדרך זו מיד לאחר השלמת כל עסקה הלקוחות יקבלו באופן אוטומטי חשבוניות מס, ומערכת הנהלת החשבונות תתעדכן מידית. בזכות הממשק הפקת דוחות מכל הסוגים – בין אם לשימוש פנימי של העסק ובין אם להגשה לרשויות המס – הופכת לפעולה קלה שמושלמת בלחיצת כפתור.

אבטחה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית

מרכיב קריטי אחר בבחירת מערכת סליקת כרטיס אשראי לעסקים הוא אבטחת המידע. עסק שמודול הסליקה שלו נפרץ ופרטי האשראי של לקוחותיו נחשפים יספוג מכה תדמיתית קשה, ייקלע לאי נעימות של ממש מול הלקוחות שלו ועלול גם להינזק כספית באופן חמור ובלתי הפיך. למעשה גם דולפים "רק" פרטים טכניים כמו שמות וכתובות, או כתובות דוא"ל, הנזק הוא משמעותי – ולכן אסור להתפשר על פרוטוקול האבטחה של מערכת הסליקה, וחובה לוודא שהוא משוכלל במיוחד.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x