איך מפיקים חשבונית עצמית?

איך מפיקים חשבונית עצמית?

תוכנות אונליין לרישום והפקת חשבוניות הפכו לנפוצות במיוחד. הן חסכוניות, הן פועלות אונליין ולא צריך הדפסות. הן זמינות מכל מכשיר וגם מאוד זולות. ובכל זאת, הפעם נרצה לחדש לכם על משהו שנחשב לפחות נפוץ בעסקים קטנים ובינוניים. מקובל, ידוע וברור שחשבונית היא מסמך שבעל עסק או עצמאי מפיק עבור לקוח, ברגע שהושלמה עסק. לפי החוק, כל לקוח צריך לקבל ביד חשבונית או קבלה, ומדובר בהכנסות שצריך לרשום בספרי העסק. הרישום וגם הפקת המסמכים הללו יכולים להתבצע בצורה מודרנית, על ידי תוכנה להפקת חשבוניות מס אונליין. אך במקרים מסוימים, נוצר מצב שבו בעל עסק צריך להנפיק חשבונית בצורה מיוחדת, לא עבור עסקה רגילה ולקוח רגיל. מדובר במסמך שנקרא חשבונית עצמית, נסביר מה זאת אומרת ואיך מנפיקים אותו.

תהליך רישום חוקי של הוצאות מיוחדות

גם את החשבונית העצמית ניתן להפיק בעזרת תוכנה. כלומר, זה מתבצע בשיטה של הפקת חשבונית דיגיטלית, עם כל היתרונות הנוגעים בדבר. כלומר, רישום ידידותי, מהיר ונוח, בלי ניירת מיותרת, בלי שצריך הדפסות ושאר עניינים. אך בעצם, מהי בעצם החשבונית העצמית? לפני שנסביר איך להפיק אותה, נבהיר שמדובר בעצם בשיטת רישום של הוצאות מיוחדות, שיטה חוקית לחלוטין, מותרת ומקובלת. רק צריך לדעת איך עושים זאת נכון ומתי משתמשים בשיטה הזאת.

עסקה בין העסק לישות שאיננה עסק

המהות של גוף עסקי היא לנהל עסקים, להרוויח ולשלם מס בהתאם להכנסות בניכוי ההוצאות. כלומר, צריך לשלם מס על הרווח. בשגרה, העסק מוציא חשבוניות ומגיש חשבוניות על הוצאות שהוצאו לצורך התפעול. אולם, ישנם מקרים שבהם העסק נדרש לבצע פעולה עסקית מול ספק שאיננו נחשב ליישות עסקית. כלומר, אם הספק איננו חברה, ספק שאיננו עסק, איננו עוסק מורשה, הספק לא יכול להוציא עבור העסק חשבונית מס כחוק. העסק מפסיד מכך בצורה לא הוגנת הוצאה, שמאפשרת לו לשלם מס אמת מופחת. כאן נכניס לתמונה את החשבונית העצמית. החשבונית במקרה הזה, נרשמת על ידי העסק עבור עצמו. היא מכירה בהוצאה, מפרטת את טיב ההוצאה ומאפשרת לעסק לקזז את ההוצאה הכוללת וגם להכיר לפי הצורך במע"מ (במקרה זה, הוא נקרא גם מס תשומות).

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

איך יוצרים את החשבונית העצמית

לרשויות המס יש כללי עזר חשובים, שעוזרים להגדיר מתי מותר להוציא חשבונית עצמית ומתי זה לא מקובל. לרוב, הדבר נעשה בתיאום אם רשות המס, לאחר קבלת אישור בגיל ההוצאה מיוחדת כזאת, כך שניתן להכליל אותה בהוצאות העסקיות ולהפיק את החשבונית העצמית. את יצירת החשבונית ניתן לבצע בקלות, באמצעות התוכנה שלכם. מכיוון שתוכנת חשבוניות אונליין כיום היא גם תוכנה של הפקת חשבונית חתומה דיגיטלית, אין שום בעיה להפיק בצורה מידית את החשבונית כפי שהוצאתם כל חשבונית אחרת.

כרגיל, יש לפתוח את התוכנה שבה אתם משתמשים ולבחור באפשרות של הפקת מסמך חדש. צריך להגדיר את הפעולה כחשבונית עצמית. כלומר, חשוב להבהיר כי אין להתבלבל ולרשום בתור הלקוח שלכם את שם הספק. שם הלקוח, במקרה הזה, הוא שם העסק או העוסק שלכם. חשוב לתאר את פירוט ההוצאה וכמובן את סכומה. צריך לשים לב שמכיוון שמדובר בחשבונית מס, יש להוסיף את מרכיב המע"מ ולרשום אותו. בהנחה ואתם מפיקים את המסמך בתוכנה אונליין, זכרו לפרט את כתובת המייל שלכם, ולא את כתובת המייל של הספק. מרגע ששמרתם והנפקתם את המסמך בתור חשבונית עצמית, אתם רשאים להוסיף את ההוצאה הזאת לסך ההוצאות העסקיות השוטפות.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x