חשבונית ירוקה

האם חשבוניות בענן באמת מהוות בשורה כל כך גדולה?

ענן לבן השט לו להנאתו בשמיים איננו מחזה נדיר. אך כבר מזמן שהעננים אינם נמצאים רק מעלינו והם למעשה מצאו לעצמם אחיזה גם במרחב הווירטואלי. מחשוב בענן הפך לשם נרדף לקדמה והרבה מאוד תוכנות ואפליקציות הפכו למבוססות ענן. גם הנהלת החשבונות הממוחשבת שינתה את פניה וכחלק מכך, חשבוניות עסקיות ניתן כיום להפיק באמצעות עננים. עסקים כבר לא צריכים להתקין תוכנה יקרה לניהול חשבונות ובוודאי שגם לא צריכים יותר להזמין חשבוניות מס מבית הדפוס. אבל האם השינוי הזה באמת מביא עימו בשורה גדולה כל כך? לדעתנו, לא רק שאי אפשר להגזים בחשיבות הבשורה, אלא שהיא אפילו צפויה להתרחב.

מה הן חשבוניות בענן

כדי להבין מהן חשבוניות בענן, נבהיר כי שירותי ענן מבוססים על כוח מחשוב מרוחק, כך שאין צורך שלעסק יהיו שרתים חזקים או אפילו שרתים בכלל. אלה הן חשבוניות באינטרנט, אפשר לתפעל אפילו בלי שיש בעסק מחשב (גם אם נניח, תיאורטית, שיש כיום עסקים כאלה). ניתן לתפעל את המערכת ולהפיק חשבונית או מסמכים אחרים הקשורים לעסקים, גם באמצעות טלפון סלולרי רגיל, אפילו לא מהמשוכללים ביותר, עם חיבור לרשת. בקיצור – כל מה שצריך מעתה והלאה זה חיבור לאינטרנט. לא פחות, אבל גם לא יותר.

אקולוגי, חסכוני ויעיל

את משמעות המהפכה ששמה חשבוניות בענן ניתן להסביר גם כך: זו מהפכה שמעלה על נס דרך חשיבה אקולוגית, דרך חשיבה חסכונית וכמובן גם דרך פעולה יעילה. מדוע אקולוגי? מכיוון שכאשר מבצעים הפקת חשבוניות ממוחשבות, חוסכים בנייר, הרבה נייר. כאשר חוסכים בנייר, לא צריך לכרות כל כך הרבה עצים וזה מועיל לסביבה ומועיל למלחמה בזיהום האוויר שכולנו מכירים.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

מדוע חסכוני? מכיוון שכל כך הרבה עסקים חוסכים הרבה מאוד כסף וזמן. הפקה של חשבונית באמצעות האינטרנט, לאורך זמן, עולה לעסק הרבה פחות ביחס לחלופות. כמובן שמדובר בהוצאה מוכרת אבל בכל זאת – כאשר חוסכים כסף חודש אחר חודש, בסוף השנה זה מצטבר לסכום נכבד למדי. בפרט, החיסכון ניכר בכל גזרת העסקים הקטנים והבינוניים. גם פרילנסרים כבר עוברים בהמוניהם לשיטת עבודה זאת משום שהשמועה על החיסכון עושה לה כנפים. ומה על היעילות? על היעילות שווה לייחד הסבר נוסף ומפורט.

הרבה פנים ליעילות

אז מדוע חשבוניות באינטרנט זה גם הרבה יותר יעיל? יש לנו הרבה מה לומר על כך, אז נתחיל. את החשבוניות המקוונות לא צריך יותר לשלוח בדואר. מיד כאשר מופקת כל חשבונית או כל מסמך אחר כדוגמת הצעת מחיר, קבלה או הזמנה, היא נשלחת ללקוח במייל. גם שולח הקבלה או החשבונית וגם המקבל לא צריך למהר ולתייק את המסמך. כאשר הוא שמור במחשב ובענן, לא צריכים לבזבז זמן על תיוק בקלסרים עבים. וזה עוד לא הכל. כאשר צריכים להעביר דיווח אל רואה החשבון, אפשר לשלוח באופן מרוכז את רישומי החשבוניות או הקבלות, בקובץ מסודר. זה נוח לרואה החשבון, זה פשוט יותר לעסק, זה מונע בלבול, השמטות או טעויות.

כדי להתנהל ביעילות, עסק גם צריך לבצע גבייה בצורה מסודרת ולעקוב אחר מוסר התשלומים של הלקוחות. ובכן, גם בכך החשבונית בענן מביאה עימה בשורה ניכרת. אחרי הכל, זו לא רק מערכת להפקת מסכים. זו גם מערכת ממוחשבת שבה רשומות כל העסקאות מול כל הלקוחות והיא יכולה להתריע אם יש חובות פתוחים שלא שולמו במועד. כמו כן, ניתן בכל עת להפיק דוחות מסודרים אודות הכנסות וגבייה, לכל פרק זמן שבוחרים.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x