השפעות הקורונה - עסקים רבים עברו להפיק חשבונית דיגיטלית לשמירה על מרחק

השפעות הקורונה - עסקים רבים עברו להפיק חשבונית דיגיטלית לשמירה על מרחק

וירוס הקורונה טלטל את העולם כולו, או לפחות ברובו הגדול, ואת החיים של כמעט כל אחד ואחת מאיתנו. ב-2020 כולנו למדנו מושגים חדשים, לפחות עבורנו, כמו סגר מהודק, גידול אקספוננציאלי, עייפות פנדמית וכמובן ריחוק פיזי. באופן טבעי גם עסקים רבים הושפעו מהנגיף שעבר אלינו אחרי שסיני אחד אכל עטלף או פנגולין או בעל חיים אחר. הצורך לשמור על מרחק פיזי, כולל מהלקוחות, לאורך פרקי זמן משמעותיים, הוביל עוד ועוד בעלי עסקים להרחיב את השימוש בכלים הדיגיטליים – ובפרט לעבור להפיק חשבונית דיגיטלית במקום מנייר.

היתרונות המשמעותיים של החשבונית הדיגיטלית

היתרון הבולט ביותר של חשבונית דיגיטלית בתקופה הנוכחית הוא כאמור היכולת של בעל העסק לשמור על ריחוק פיזי גם כשהוא נדרש לספק חשבונית או קבלה ללקוחות (וכמובן שהחוק מחייב הפקת חשבונית או קבלה על כל עסקה).

מעבר ליתרון הנ"ל, שכמובן הופך למשמעותי מאוד בימי מגפה עולמית, ישנן עוד תועלות בלתי מבוטלות בוויתור על פנקס החשבוניות הישן והחביב לטובת קבלות ממוחשבות.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

ראשית, ניתן להפיק חשבונית או קבלה בכל נקודת זמן ובכל מקום, הן מהמחשב והן מסמארטפון. בזכות עובדה אין חשש שמא תשכחו להוציא חשבונית עבור עסקה מסוימת, דבר שעלול לסבך אתכם עם רשות המיסים. בנוסף הפקת חשבונית דיגיטלית היא פעולה קלה ומידית, בלחיצת כפתור (בפרט כשמדובר על לקוחות קיימים), וגם העברתה ללקוח מושלמת בפשטות תוך שניות בודדות.

יתרון משמעותי אחר בא לידי ביטוי כשיש צורך להפיק דוח – בין אם לצרכים פנימיים (למשל לטובת הגבייה, או לחישובים שונים הקשורים לתזרים המזומנים) ובין אם לצורך הגשת דוח מע"מ, תשלום מקדמות למס הכנסה או דוח שנתי. מאחר שכל החשבוניות מרוכזות במערכת הממוחשבת, כל דוח – לכל תקופה רצויה ובכל פילוח מבוקש – מופק גם כן בלחיצת כפתור.

עוד כדאי לזכור שפנקס החשבוניות של פעם הוא פריט שעלול ללכת לאיבוד – מצב שגורם לטרחה רבה וכמובן עלול לגרום לקושי ניכר לשחזר את התוכן שלו. עם תוכנה מתאימה להפקת חשבוניות ניתן כמובן לשלוף כל חשבונית ישנה בקלות, אף מסמך לא הולך לאיבוד והכל כמובן מגובה היטב.

התועלת האקולוגית של החשבוניות הדיגיטיליות

כל התועלות הנ"ל של חשבונית דיגיטלית רלוונטיות כמובן לבעל העסק עצמו. יתרון אחר, חשוב לא פחות, כבר רלוונטי לכולנו – והכוונה כמובן היא לתועלת האקולוגית.

ב-2021 אי אפשר להתעלם יותר ממשבר האקלים שהולך ומחמיר. מגפת הקורונה לימדה את כולנו שיעור חשוב – אמנם למין האנושי יש יכולות מרשימות מאוד, והצלחנו לרתום לטובתנו חלק גדול מכוחות הטבע ולנצל את המשאבים של כדור הארץ כדי להפוך את החיים שלנו לנוחים ונעימים, אבל כשלא נזהרים ולא שומרים על איזון מתאים, התוצאה עלולה להיות מגפה גלובלית.

ישנם לא מעט חוקרים שאף טוענים שהמשבר שחוות מדינות רבות עקב הקורונה הוא רק פרומו למה שעלול להתרחש ברחבי הגלובוס אם לא נשנה הרגלים ונמשיך להתבסס על מוצרים שאינם בני קיימא.

הקבלות הדיגיטליות מכונות גם קבלות ירוקות, ולא בכדי. אמנם השימוש בתוכנה שמנפיקה אותן כרוך בצריכת חשמל, אבל בכמות מועטה מאוד, וממילא המין האנושי עובר לאנרגיות מתחדשות כדי לייצר חשמל. נייר לעומת זאת הוא משאב שאינו בר קיימא, ולכן החלפת פנקס הנייר בחשבוניות דיגיטליות מייצר גם תועלת אקולוגית.

כדאי לציין שבעידן הנוכחי עסקים שנתפשים כירוקים זוכים למיתוג טוב יותר, כך שהתחלת העבודה עם החשבוניות הדיגיטליות משפרת גם את תדמיתו של העסק – סיבה נוספת לעשות זאת.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x