מה הם העקרונות של מודל חשבוניות ישראל?

מה הם העקרונות של מודל חשבוניות ישראל?

ממש בקרוב עומד להיכנס לתוקף חוק שישפיע ישירות על עסקים ישראלים, במיוחד על אלו שמעניקים שירותים לעסקים אחרים (B2B). אם אתם עוסקים מורשים שמפיקים חשבוניות ומשלמים מע"מ – מודל חשבוניות ישראל החדש עשוי להיות רלוונטי עבורכם.

בשנים האחרונות רשות המיסים ביצעה מעקב אחר החשבוניות שהופקו וגילתה שחלה עלייה בכמות החשבוניות שלא עומדות בתקנות המס. החוק החדש נועד למנוע – או לכל הפחות לצמצם בצורה דרסטית – את תופעת החשבוניות הפיקטיביות שמשבשות את הליך גביית המיסים ומייצרות הפסדי ענק.

החוק החדש היה אמור להיכנס כבר בתחילת 2024, אבל קיבל דחייה של שלושה חודשים בשל המצב הבטחוני. כרגע, הוא אמור להיכנס לתוקף כבר מה-31 למרץ.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

אז… איך החוק הזה קשור אליכם עצמאים יקרים ומה אתם יכולים לעשות כדי להבטיח שאתם מתנהלים כדין? כל התשובות מחכות לכם בהמשך המאמר!

מודל חשבוניות ישראל

על פי תקנות החוק החדש, עסקים שמספקים שירותים או מוצרים לעסקים אחרים יהיו צריכים לקבל מספר אישור ייחודי לצורך הוצאת חשבונית אחרי כל עסקה שעולה על סכום מסוים.

רק אחרי שמספר האישור ניתן, ההוצאה תיחשב למוכרת והעסק יוכל להתקזז על מס התשומות מול מע"מ. החוק למעשה מבטיח שהליך הוצאת חשבונית עצמית מתבצע בצורה תקינה.

כרגע הסכום עומד על 25 אלף שקלים, אבל כשמסתכלים לטווח הארוך הסכום הזה צפוי לרדת. ההערכה היא שעד 2028 עסקאות על סך 5,000 שקלים גם יצטרכו לקבל מספר אישור.

לאילו סוגי עסקים החוק החדש אקטואלי?

עסקים מסוימים הצליחו למצוא פרצה בחוק והשתמשו בה על מנת להוציא חשבוניות פיקטיביות, אבל למעשה מדובר בהונאה.

החוק החדש אקטואלי עבור עוסקים מורשים או חברות שמוגדרים כ-B2B. זה אומר שעבור עוסק פטור (שמחזורו השנתי לא עולה על 107,692 ש"ח ומוציא רק קבלות) הקצאת מספרי חשבוניות לא רלוונטית.

בעתיד, כאשר עסקה תתבצע בין שני עוסקים מורשים שמפיקים חשבוניות מס באינטרנט (או בצורה ידנית) – צד אחד ישלם במעמד הרכישה תוספת של 17 אחוזי מע"מ, וצד שני יעביר את מרכיב המס לרשות ויוציא חשבונית מס.

העסק שעבורו הופקה חשבונית המס יהיה רשאי להתקזז על המע"מ שהוא צריך להעביר לרשות. הסכום שישלם באותו חודש יהיה למעשה הפרש בין המע"מ שגבה לבין המע"מ ששילם לעסקים אחרים.

עם חשבונית פיקטיבית הרוכש מקבל זיכוי ממע"מ למרות שהמוכר לא משלם את אותו הסכום למע"מ – כך שיוצא שהמדינה מפסידה בכל שנה סכומי כסף גדולים. זה התיקון של החוק החדש.

החשיבות בשימוש בתוכנת ניהול חשבונות

רשות המיסים עובדת בימים אלה על פיתוח של מערכת טכנולוגית ייעודית, שמטרתה להקצות מספרי חשבוניות למסמכים שמופקים אחרי כל עסקה שעומדת בקריטריונים. לא משנה אם אתם מבצעים הפקת חשבוניות באינטרנט או בצורה ידנית, המערכת המקוונת תאפשר לכם להקצות מספר.

בעולם טכנולוגי כמו שלנו, יש לבעלי עסקים אחריות גדולה להישאר מקדימה. Invoice Maven תמשיך ללוות את לקוחותיה בכל מה שדרוש, גם אחרי שהחוק ייכנס לתוקף.

עם חשבוניות מקוונות תהליך הקצאת המספרים יהיה ידידותי ופשוט. ומעבר לזה – התוכנה מבטיחה התנהלות חלקה מול רשויות המיסים בישראל.

מחפשים תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט? הגעתם למקום הנכון. המערכת הפופולרית שלנו מאפשרת לבעלי עסקים לשלוט בזמן שלהם ולנצל אותו לטובת הדבר החשוב באמת – ניהול העסק. הם לא צריכים יותר לרדוף אחרי ערימות של נייר, כל הפן האדמיניסטרטיבי נמצא אצלם בכיס הקטן.

אנחנו מציעים קשת של מוצרים נלווים ללקוחותינו, שעוזרים להם להשתפר בכל יום עוד קצת. וגם אנחנו, בכל יום מתאימים את המערכות שלנו על מנת שתוכלו לקבל את השירות המדויק עבור הצרכים הספציפיים שלכם.

בואו לנסות את מייבן עם חודש ראשון ללא עלות!

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x