הוצאת חשבונית עצמית

הוצאה של חשבונית עצמית

כשיודעים מה לעשות – בעלי עסקים יכולים לנהל את נושא החשבוניות הרבה יותר בקלות. כיום יכול כל עצמאי וכל בית עסק להוציא בצורה עצמאית את מסמכי העסקה אשר חייבים להנפיק כחוק. בשורות הבאות נסביר כל מה שצריך לדעת על הוצאת חשבונית עצמית. נסביר את ההבדלים בין חשבונית מסוג זה לבין חשבונית רגילה וגם נבהיר איך ניתן לעשות את הכל בקלות, תוך חיסכון בהוצאות.

חשבונית עצמית לעומת חשבונית רגילה

קודם כל נסביר כמה עובדות על ההבדל שבין חשבונית מס רגילה לבין החשבונית שנקראת חשבונית עצמית. שתי החשבוניות הללו הן מסמכים שיכולים להוציא אותם אך ורק עוסקים מורשים או חברות. במילים אחרות, אלה מסמכים שיש בהם רישום של הכנסות מס ערך מוסף (מע"מ). עוסק פטור לא יכול ואפילו אסור לו להוציא חשבונית אך מותר לו והוא למעשה חייב להוציא קבלות.

את החשבונית הרגילה מוציא בעל עסק או עצמאי מורשה, כאשר הוא מוכר או נותן שירות. במסמך יצוין כמה כסף הרוויח בעל העסק ועל כך יש להוסיף מע"מ שעומד כיום על 17 אחוז מהעסקה. חשבונית עצמית היא חשבונית שצריך לקבל אישור מיוחד על מנת להוציא אותה. זה רלוונטי רק בסוגים מסוימים של הוצאות עסקיות, כאשר ספק השירות שלכם איננו עוסק מורשה אבל רוצים להתקזז במע"מ. לדוגמא, אם אתם שוכרים משרד מאדם פרטי שאין לו אפשרות להוציא חשבונית, אתם יכולים לבקש היתר להוציא חשבונית עצמית. במידה ותקבלו אישור כזה ממע"מ, תוכלו לרשום חשבונית מסוג זה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

להוציא חשבונית עצמית או חשבונית רגילה באופן עצמאי

אחרי שהבהרנו בקווים כללים מהי חשבונית רגילה ומהי חשבונית עצמית, צריך להוסיף עוד דגש עקרוני. את כל הסוגים של חשבוניות שרשויות המס דורשות או מתירות להוציא, אפשר להוציא בצורה עצמאית. ניתן לעשות זאת ללא שום קושי, ללא שום צורך בעזרה של רואה חשבון או יועץ מס. איך עושים את זה? על ידי תוכנה להפקת חשבוניות מס שפועלת אונליין.

שימו לב כי באמצעות התוכנה אתם יכולים להתחבר לאינטרנט מכל מכשיר ולהוציא כל סוג של קבלה או חשבונית או חשבונית מס קבלה. היתרון שיש בפעולה כזאת הוא מהירות הביצוע, חיסכון בכסף ובזמן. בעבר היה צורך להיעזר ברו"ח או לכל הפחות במנהל או מנהלת חשבונות. כאשר ניתן לטפל בהכל לבד, אפשר לשכור פחות עובדים. זה אידיאלי בין היתר לפרילנסרים, לעצמאים, לבעלי חנויות מקוונות, לבעלי עסקים בינוניים ועוד.

טיפים מועילים לעבודה עצמית עם חשבוניות

שלושת הטיפים הבאים יוכלו לעזור לכם להתחיל לעבוד עם תוכנה של חשבונית דיגיטלית אפילו אם אין לכם שום ידע או ניסיון בניהול חשבונות או ניהול עסק.

  1. בחרו תוכנה שמאופיינת בפשטות הפעלה ובמחיר משתלם. ממשק נוח לשימוש יאפשר לכם להפיק את כל סוגי המסמכים לאחר התנסות קצרה. תוכלו להיעזר בפיצ'רים כמו סרטוני הדרכה קצרים ומהר מאוד תוכלו לבצע כל פעולה בעצמכם.
  2. היעזרו בתוכנת החשבוניות על מנת לייעל את הגבייה מלקוחות. ניתן להוציא דוח חובות פתוחים, כך שתוכלו להזכיר ללקוחות שנוטים לשכוח דברים כאלה.
  3. הגדירו לקוחות קבועים פלוס כתובת מייל. אם אתם עובדים מול לקוחות קבועים, הכניסו את השם שלהם ואת כתובת המייל שלהם לתוך התוכנה. מאותו רגע, הם יופיעו ברשימת הלקוחות והפקת מסמך תתבצע ישירות תחת השם שלהם. כל מסמך שיונפק יישלח להם למייל באופן אוטומטי לא תצטרכו להזין נתונים כמו שם לקוח, כתובת, טלפון ואמצעי שליחה, בכל פעם מחדש.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x