סוגי תוכנות שתוכלו להפיק בעזרתם חשבוניות

סוגי תוכנות שתוכלו להפיק בעזרתם חשבוניות

בעלי עסקים (במיוחד) בתחילת דרכם, צריכים להתעסק גם בפן המנהלתי של העסק שהקימו. אין איך להימנע מזה, ניהול החשבונות תופס כמה משבצות בלו"ז, בין כל המשימות של התפעול השוטף.

אנחנו יודעים שאם לכל בעל עסק הייתה את האפשרות על ההתחלה, הוא היה מעסיק מישהו שיתעסק בכל זה במקומו, וחוסך לעצמו את "כאב הראש". ובאמת חבל שזה לא המצב.

אבל העניין הוא שיש היום לא מעט כלים שיכולים להקל על הצעדים הראשונים של כל אותם יזמים בעולם העסקים, ולהפוך את החוויה הכללית שלהם לטובה יותר. החוכמה היא כמובן לבחור להשתמש בהם.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

יש בשוק הרבה תוכנות שתוכלו להפיק בעזרתן מסמכים עסקיים באונליין, אבל רק תוכנה אחת לחשבוניות תוכל לעזור לעסק שלכם לצמוח. חושבים שאתם יכולים לנחש איזו?

ריכזנו עבורכם מאמר שמסביר על סוגי החשבוניות שקיימים, והתוכנות שבעזרתן תוכלו להפיק מסמכים בקלות וביעילות.

סוגי חשבוניות

כל בעל עסק צריך לדעת להבדיל בין המסמכים השונים, ואין לנו ספק שבהתחלה זה עלול להיות קצת מבלבל. מבטיחים לכם שזה לא כזה מסובך:

קבלה- מסמך עסקי שחובה על עוסק פטור להפיק אחרי ביצוע עסקה וקבלת תשלום על מוצר או שירות שנתן. מכיל את פרטי העסק (שם, מספר ח.פ וכו'), מספר הקבלה, התאריך שבו הופק, השירות שסופק, והמחיר. אם מדובר בלקוח עסקי שיכול להשתמש בקבלה לטובת התקזזות אז תצטרכו למלא גם את הפרטים העסקיים שלו.

עוסק פטור בעצם פטור מתשלומי מע"מ, ולכן לא מפיק חשבונית מס אלא קבלה. ניתן להוציא את המסמך בעזרת תוכנה להפקת קבלות.

חשבונית מס- מסמך עסקי שחובה על עוסק מורשה ומעלה להפיק אחרי ביצוע עסקה וקבלת תשלום על מוצרים או שירותים שסיפק. גם היא מכילה את פרטי העסק (שם, מספר ח.פ וכו'), מספר החשבונית, התאריך שבו הופקה, השירות שסופק, והמחיר שהתקבל. אם מדובר בלקוח עסקי שיכול להשתמש בחשבונית לטובת התקזזות אז תצטרכו למלא גם את הפרטים העסקיים שלו.

ההבדל הוא שמדרגת עוסק פטור, על בעל העסק לשלם מע"מ על סך 17 אחוז. החשבונית מחלקת את הסכום בצורה אוטומטית ל-83 אחוזים (שהם הכנסה לעסק) ו-17 שצריכים להגיע למע"מ.

ניתן להוציא אותה דרך תוכנה להפקת חשבוניות מס.

חשוב לציין שאלה שני מסמכים שמאפשרים מעקב טוב יותר על ההכנסות וההוצאות של העסק, גם לטובת בעל העסק וגם לטובת ההתקזזות מול הרשויות (מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ).

חשבונית עסקה- היא מסמך עסקי שנקרא גם חשבון עסקה והיא מהווה מעין דרישת תשלום. מופיעים בה פרטי בית העסק, מספר סידורי, השירותים שניתנו, הסכום לתשלום, והמועד האחרון להסדיר את זה. היא לא נכנסת לתיעוד ההכנסות ולא תקפה בהתקזזות מול הרשויות, אלא מועברת רק בין בעל העסק ללקוח.

אלה בגדול הסוגים המרכזיים, אם תרצו לקרוא בהרחבה על הנושא, תוכלו למצוא מידע נוסף באתר.

תוכנות להפקת חשבוניות באונליין

כמו שאמרנו, תוכלו לבחור לנהל את החשבונות שלכם על ידי כמה תוכנות:

מורנינג- תוכנה מבית חשבונית ירוקה, שמאפשרת הפקת מסמכים, ניהול הוצאות, יצירת דפי מכירה, סליקה ועוד.

iCount- תוכנה להפקת חשבוניות ירוקות ומסמכים חשבונאיים נוספים, ששומרת את המסמכים אוטומטית בתיקייה בענן.

מייבן- תוכנת הנהלת חשבוניות באינטרנט שמרכזת בשבילכם את כל המידע הפיננסי במקום אחד. את המסמכים שאתם מפיקים דרכה ניתן לשלוח ללקוחות או ספקים ישירות למייל או לוואטסאפ (איך שהם מעדיפים כמובן).

כמו כן, ניתן לעצב בעזרתה את כל המסמכים, הממשק שלה קל ונוח לתפעול, יש לה חתימה דיגיטלית מאובטחת, היא מאושרת לשימוש על ידי הרשויות, ורואה החשבון שלכם יוכל להתממשק איתה בקלי קלות.

מייבן היא פשוט כלי חכם שיכול לעזור לעסק שלכם לצמוח, בואו לנסות אותה עם חודש ראשון בחינם!

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x