הוצאת חשבונית מס בבית - האם אפשרי?

האם אפשר להדפיס חשבונית מס בבית?

בעלי עסקים צריכים להיות בקיאים בכל הנושאים האדמיניסטרטיביים של העסק. ובמיוחד כשמדובר בעסק קטן של בן אדם אחד. התעסקות עם הפן המנהלתי בלתי נמנעת ודורשת פעמים רבות התעסקות עם מסמכים והפקת חשבוניות מס ממוחשבות, קבלות, הצעות מחיר ללקוחות פוטנציאליים ועוד.

אנחנו כאן כדי להרגיע ולהגיד שזה לא כזה מסובך כמו שזה נראה מהצד (או נשמע). אם עדין לא עשיתם את הצעד ואתם עומדים להקים עסק בקרוב, אתם יכולים להיות בטוחים שהיום יש מגוון כלים חכמים שיכולים להפוך את הנחיתה לרכה, ואפילו לעזור לכם לצמוח.

כמו כל דבר בחיים, ברגע שתשתפשפו בזה תגלו שזה בא לכם בטבעיות, ואולי אחרי שתגדלו תוכלו לשכור מישהו שיתעסק בזה עבורכם. אבל ככה או ככה, כבר מההתחלה כדאי לכם להיעזר בפלטפורמת ניהול חשבונות חכמה שתייעל את העבודה שלכם. ולמען הסדר הטוב אנחנו נתחיל בבסיס.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

במאמר הזה נדבר על חשבונית המס, למה היא חשובה ובעיקר איך אפשר להפיק אותה בקלות וביעילות. אז בואו ניגש לעניינים.

האם אפשר להדפיס חשבונית מס בבית?

מה היא חשבונית מס?

חשבונית מס מהווה מסמך משפטי שמוכיח שאכן התקיימה עסקה בין בית עסק ללקוח. מופיעים בה בדרך כלל פרטי העסק (שם, לוגו, ח.פ, כתובת, טלפון וכו'), המוצרים או השירותים שסופקו ללקוח, התשלום שהתקבל וסכום המע"מ (17%) שעל בית העסק להעביר למע"מ.

לפי החוקים, הפקת חשבונית מס היא בגדר חובה, בין אם הלקוח ביקש ובין אם לא. וזה די הגיוני בסך הכל – כל הכנסה והוצאה נכנסות לספרים ומשקפות את המצב הכלכלי של העסק וחובותיו כלפי הרשויות.

לא פעם עולה השאלה מי רשאי להוציא חשבונית עסקה. אז כדי לענות עליה נעשה לכם סדר.

בישראל יש שלוש דרגות עסקים: עוסק פטור, עוסק מורשה, וחברה בע"מ. החל מדרגת עוסק פטור חובה על בית העסק לגבות תוספת תשלום על סך 17 אחוזים ולהעביר תשלומים חודשיים קבועים למע"מ. ולכן, עם כל קבלת תשלום, על בית העסק להפיק חשבונית מס. עוסק פטור לעומת זאת, פטור מתשלומי מע"מ ולכן לא יגבה תוספת תשלום מהלקוחות, ויפיק עם כל קבלת תשלום קבלה.

חשבונית עסקה נקראת גם חשבון עסקה, והיא מסמך שמהווה מעין דרישת תשלום עבור שירותים או מוצרים שסופקו ללקוח. גם עוסק פטור וגם עוסק מורשה יכולים להפיק את המסמך.

ועכשיו, אחרי שעשינו קצת סדר, נחזור לחשבונית המס. האם אפשר להדפיס אותה בבית?

התשובה הקצרה היא לא.

בעבר, הוצאת חשבונית מס התבצעה בצורה ידנית. זאת אומרת שבעלי עסקים היו צריכים למלא את פרטי העסקה על פורמט מודפס ומוכן מראש. כיום, הדברים עובדים אחרת – אפשר לעשות את הכל בדיגיטל.

חברה להפקת חשבוניות דיגיטליות

הימים שבהם צריך להשתמש בכמויות אדירות של נייר כדי לתפעל את ניהול החשבונות השוטף של העסק נגמרו. היום עסקים הפכו להיות חכמים יותר, יעילים יותר וירוקים יותר.

עם תוכנה להפקת חשבוניות דיגיטליות תוכלו לנהל את העסק שלכם בקלות ומכל מקום. כל מה שתצטרכו זה מחשב או סמארטפון עם חיבור לאינטרנט.

תוכנה כזו תכיל את כל המסמכים הרלוונטיים לניהול העסק השוטף: דו"חות רווח והפסד, מאזן חודשי, מאזן שנתי, עסקאות פתוחות, תשלומים עתידיים, הזמנות מספקים ועוד מגוון פונקציות. ואת כולם תוכלו לשלוח בקליל ישירות לוואטסאפ או למייל של הנמען.

כל המידע נשמר במערכת והופך את ההתקזזות מול הרשויות לפשוטה. בכל סוף שנה רואה החשבון שלכם יתממשק עם המערכת ויוציא ממנה את כל הנתונים בקלות.

הכירו את מייבן – תוכנה להפקת חשבונית מס שתהפוך את החיים שלכם לקלים. התוכנה מגיעה עם ממשק אינטואיטיבי, נוח וייחודי שלא מצריך כל ניסיון קודם. היא מאושרת על ידי הרשויות, וניתן לעצב בה את כל המסמכים לפי מיתוג העסק שלכם ואפילו להוסיף להם את הלוגו.

מי כמונו יודעים כמה ההתעסקות מאחורי הקלעים שואבת אנרגיות, כסף וזמן יקרים. מייבן היא מערכת שפשוט מאפשרת לכם, בעלי העסקים, להתפנות לדבר החשוב באמת – הניהול השוטף של העסק.

בואו לנסות אותנו, עכשיו עם חודש ראשון בחינם.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x