סוגים שונים של חשבוניות

סוגים שונים של חשבוניות בעסק

רוב בעלי העסקים לא אוהבים להתעסק בכל מה שקורה מאחורי הקלעים, או במילים אחרות – לא אוהבים את הפן האדמיניסטרטיבי. ובצדק, אין כמו להתעסק עם התכלס. ובכל זאת, כדי שהעסק ימשיך לפרוח, אסור לנו להזניח את הנהלת החשבונות.

קבלות של עוסק פטור, חשבוניות של עוסק מורשה, הצעות מחיר, חשבונות עסקה – כל אלה מסמכים שבלעדיהם עסק לא יכול להתקיים.

כדי לעשות לכם סדר בכל מה שקשור לנושא המסמכים החלטנו להרים את הכפפה ולפרט קצת יותר על כל אחד מהם. מבטיחים שאחרי המאמר הזה, תהיו מנהלים לתפארת (למרות שאנחנו בטוחים שאתם כאלה כבר עכשיו).

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

סוגי עסקים

אבל לפני שאנחנו צוללים אל סוגי המסמכים השונים, חשוב שתבינו שלא כל עסק רשאי להפיק כל מסמך. חוקים שונים חלים על עסקים שונים בכל מה שקשור לנושא התשלומים, והמרכזי שבהם הוא תשלום המע"מ.

החוק הישראלי מבחין בין שלושה סוגי עסקים שונים: דרגת עוסק פטור, דרגת עוסק מורשה, וחברה בע"מ.

עוסק פטור הוא עסק שכלל ההכנסות השנתיות שלו לא עולות על 102,292 ש"ח נכון לשנת 2022. כמו כן, חשוב להתעדכן אחת לתקופה בחוקים החדשים, עד לא מזמן הסכום עמד על פחות מ-100 אלף ש"ח.

עוסק מורשה הוא עסק שהמחזור השנתי שלו עולה על 102,292 ש"ח והוא מחויב לגבות מלקוחותיו תוספת של 17 אחוזים, ולהעביר אותם לרשות המע"מ אחת לתקופה.

חברה בע"מ היא גוף משפטי נפרד מבעלי העסק, והיא יכולה להיות פרטית או ציבורית.

הסוגים השונים של מסמכים עסקיים

ועכשיו, אחרי שעשינו קצת סדר בדרגות העסקים, בואו נדבר על כמה סוגי מסמכים שונים.

חשבונית עסקה– נקראת גם חשבון עסקה, ונחשבת למסמך שגם עוסק פטור יכול להפיק עבור לקוחותיו. היא למעשה מהווה מעין דרישת תשלום עבור שירותים מסוימים. אותה חשבונית מכילה את פרטי העסק, פרטי הלקוח, הסכום לתשלום, תאריך אחרון להסדרה, מוצרים או שירותים שסופקו ותנאי עסקה.

קבלה- קבלה היא אישור רשמי לכך שהתבצעה עסקה בין עוסק פטור לבין לקוח. את הקבלה רק עוסק פטור יכול להפיק שכן היא מוכיחה שהוא פטור מגבייה ותשלומי מע"מ. הקבלה מכילה את פרטי העסק, פרטי הלקוח, פירוט המוצרים או השירותים שסופקו, והסכום שהתקבל.

חשבונית מס קבלה– נקראת בקיצור חשבונית מס. מסמך שרק עוסק מורשה רשאי להפיק עבור לקוחותיו לאחר קבלת תשלום. מהווה אישור רשמי שהתקיימה עסקה בין עוסק מורשה לבין לקוח. במסמך מופיעים פרטי העסק, פרטי הלקוח, פירוט המוצרים או השירותים שסופקו, והסכום שהתקבל. כמו כן, הסכום מחולק ל-83% שמגיעים ישירות לעסק ו-17% שעל העסק להעביר למע"מ.

עוסקים מורשים רשאים להתקזז עם מע"מ על מס התשומות: בעיקרון, הם יכולים להוריד מהסכום שהם חייבים למע"מ (אותו גבו מהלקוחות), את הסכום ששילמו עבור הוצאות שקשורות לעסק (אותו הספקים גבו מהם), ובכך לשלם רק את היתרה.

אם בעבר בעלי עסקים היו צריכים להפיק עבור לקוחות את כל סוגי המסמכים שדיברנו עליהם כתובים על דף או מודפסים, היום זה כבר לא המצב. יש תוכנה שמאפשרת לבעלי עסקים להפיק את כל המסמכים באונליין, בלחיצת כפתור, ועד המייל או הוואטסאפ של הלקוח.

בנוסף, אותה מערכת מאפשרת לעסקים לעצב את המסמכים בצבעי העסק ולהוסיף להם את הלוגו.

מי אנחנו?

מייבן היא מערכת חכמה שמאפשרת הוצאת חשבונית מס באינטרנט. אבל לא רק, בתוכנה שלנו תוכלו להפיק את כל סוגי המסמכים שדיברנו עליהם ועוד. היא מתאימה לכל סוגי העסקים.

עוד בתור מתכנתים צעירים למדנו לשכלל כל מערכת שעבדנו עליה, וזה בדיוק מה שעשינו כאן. יצרנו מערכת פשוטה לתפעול, עם חווית משתמש חלקה, שמבטיחה שכל המידע העסקי הרלוונטי יהיה מרוכז במקום אחד וזמין מכל מכשיר נייד.

המטרה היא לתת לבעלי עסקים פלטפורמה נוחה יותר להתמודד עם כל מה שקורה מאחורי הקלעים, ולאפשר לעסק שלהם להמשיך לצמוח תוך כדי עשייה.

אנחנו באמת מאמינים שמייבן היא כל מה שאתם צריכים כדי לנהל את העסק בקלות וביעילות.

פשוט בואו לנסות אותה בעצמכם, החודש הראשון עלינו.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x