חשבוניות אונליין

כל היתרונות של תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים

ניהול עסק מחייב השקעת משאבים רבים, כשאחת המטלות היותר מתסכלות עבור עצמאים רבים היא הנהלת החשבונות וכל מה שכרוך בה: הוצאת חשבוניות מסוגים שונים, הפקת דוחות עבור רשויות המס ולצרכים אחרים, ניהול הגבייה ועוד ועוד.

בפרט מהווה הנהלת החשבונות עול עבור עסקים קטנים, שבהם אין אפשרות להקצות כוח אדם במיוחד למטרה זו, וברוב המקרים גם לא כדאי להפקיד את הנושא בידיים מקצועיות של רואה חשבון, שמן הסתם גובה סכומי כסף גבוהים למדי עבור שירותיו. מי שכן מספק פתרון משתלם מאוד הוא העידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים, וזאת בדמות תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים – תוכנה שמאפשרת ניהול יעיל במיוחד של העסק, חוסכת זמן יקר ומונעת טעויות שעלולות לגרום לתסבוכות עם רשויות המס.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

מה כוללת תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים?

תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים כוללת את כל המרכיבים של הנהלת חשבונות, ובפרט מאפשרת לבעלי עסקים – בין אם קטנים ובין אם גדולים, בכל התחומים – להנפיק חשבוניות באינטרנט, בקלות ובפשטות. התוכנה מייעלת את העבודה במובנים רבים ולמעשה, מייעלת את ניהול העסק מבחינה חשבונאית, פיננסית וכלכלית. מרכיבים עיקריים נוספים של תוכנה שכזו הם ניהול גבייה והפקת דוחות שונים לפי כל חתך רלוונטי מבחינתכם. הדוחות הללו מאפשרים למנהל או לבעל העסק לדעת בכל רגע נתון איך מתנהל העסק. עד כמה הוא רווחי. עד כמה הלקוחות אכן משלימים בזמן. האם יש לקוחות מסוימים שבאופן עקבי שוכחים לשלם ויש לתזכר אותם. העובדה שקיימים דוחות שמופקים ברגע מול העיניים מקלה על ניהול העסק ומאפשרת התמקדות בעניינים שוטפים חשובים ונחוצים. אגב, אפשר להעביר גם דוחות מסוימים לרואה החשבון או ליועץ המס, אם הוא זקוק להם לצורך הגשת דוחות לרשויות. הכל יכול להיעשות במייל וזה בהחלט עוד מרכיב שתורם לנוחות העבודה ולחיסכון בזמן.

מדוע נדרשת תוכנה כדי להפיק חשבוניות ממוחשבות?

הבסיס של הנהלת חשבונות באינטרנט הוא כאמור הפקת חשבוניות דיגיטליות.

חשוב להדגיש כי חשבוניות דיגיטליות (שנקראות גם חשבוניות ממוחשבות) אינן חשבוניות שהופקו ע"י מחשב, או בכל אופן לא רק חשבוניות שהופקו ע"י מחשב, שכן יש מרכיב הכרחי אחר והוא חתימה דיגיטלית. חתימה דיגיטלית הינה חתימה שמופקת ע"י תוכנה מתאימה בהתאם לחוק חתימה אלקטרונית 2001, החוק שלמעשה מאפשר הפקת חשבוניות ממוחשבות ומעבר לניהול החשבונות אונליין. לפי חוק זה, חתימות דיגיטליות חייבות באופן טבעי להיות ייחודיות לעסק, צריכות לאפשר זיהוי ודאי של העסק שחתום על המסמך (כך שהחשבונית תהיה קבילה ע"י רשויות המס הרלוונטיות) וכן לאפשר זיהוי של שינויים במסמך אם בוצעו כאלה לאחר מועד החתימה הדיגיטלית.

היתרונות העיקריים של החשבוניות הממוחשבות

הפקת חשבוניות דיגיטליות באמצעות תוכנה לחשבוניות מספקת לעצמאיים יתרונות רבים ומשמעותיים. ראשית, הפקת כל חשבונית מתבצעת בפשטות ובמהירות, וחוסכת זמן שהוא כאמור משאב יקר ערך במיוחד עבור העצמאים. תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים מאפשרת גם לפתוח כרטיסי לקוחות ללקוחות קבועים מה שעוד יותר מייעל את מהירות הטיפול. אפשר כמובן לפתוח כרטיסיות של לקוחות כלליים. ובכלל, מהירות הטיפול בכל מסמך חוסכת לכם זמן עבודה יקר (שלא לדבר על הנוחות).

שנית, באמצעות תוכנה איכותית ניתן להפיק את החשבונית הדיגיטלית בכל מקום ודרך כל אמצעי, כולל סמארטפונים, כך שאפשר לספק לכל לקוח בכל מקום את החשבונית שהוא זקוק לה, בין אם מדובר בחשבונית מס, חשבונית עסקה או קבלה. בדרך זו מובטחת גם שביעות הרצון של כל הלקוחות, שמבחינתם מתן חשבונית במקום הוא חלק מהותי בשירות איכותי, וגם אין חשש שמא תשכחו להפיק חשבונית, דבר שעלול לא רק יעורר מורת רוח אצל הלקוחות אלא גם לסבך אתכם עם מס הכנסה (שכן החוק קוצב פרק זמן מוגבל בין מועד מתן השירות או אספקת הסחורה לבין מועד הנפקת חשבונית המס או חשבונית העסקה, ובין מועד קבלת התמורה הכספית לבין מועד הפקת הקבלה).

יתרון משמעותי שלישי של החשבוניות הדיגיטליות הוא הגיבוי האוטומטי שלהן באמצעות התוכנה. בזכות הגיבוי המידי אין חשש שיתרחש מצב שבו למשל פנקס חשבוניות הולך לאיבוד ונדרשת השקעה של זמן רב ולא מעט מאמץ כדי לשחזר את החשבוניות ולמנוע תסבוכת של ממש עם רשויות המס (וכל עצמאי שעבר את החוויה הלא נעימה יודע עד כמה גיבוי אוטומטי הוא יתרון משמעותי).

כמובן, לכך מתלווה העובדה שלא צריך לתייק את העותקים של החשבוניות שחייבים לשמור. לא צריך לבזבז זמן על אגירתם בתוך קלסרים ומיונם. את כל הסדר הדרוש מכניסה תוכנה אחת, פשוטה, ידידותית ונוחה לתפעול.

בנוסף על כל הנ"ל חשבוניות ממוחשבות הן ידידותיות יותר לסביבה מחשבוניות הנייר המיושנות, ובעידן שבו המודעות לחשיבות צמצום הפגיעה בכדור הארץ היא כבר גבוהה מאוד (גם אם ישנם מנהיגים שמתכחשים לאחריות שלנו, ולמחויבות שלנו לדורות הבאים) אין ספק שהמעבר לחשבונית הדיגיטלית הוא צעד פשוט מתבקש.

תדמית מתקדמת לעסק

חשבונית דיגיטלית ובאופן כללי ניהול חשבונות דרך האינטרנט מקנים לכל עסק תדמית חיובית מאוד. ראשית, הוא נתפש כמתקדם בזכות המעבר לניהול החשבונות באמצעות תוכנה מתאימה, וכשהעסק נתפש כמתקדם גם המוצרים שלו באופן אוטומטי נתפשים כאיכותיים יותר והשירות שהוא נותן זוכה גם הוא להערכה גבוהה יותר. בנוסף החשבוניות הממוחשבות נקראת במקרים רבים גם חשבוניות ירוקות, ולא בכדי, ובימינו "ירוק", כלומר ידידותיות לסביבה, היא איכות יקרת ערך שתורמת אף היא לתדמית החיובית של העצמאי ושל העסק שלו.

אילו חשבוניות אפשר להפיק באמצעות תוכנת הנהלת חשבונות לעצמאיים?

שאלה זאת רלוונטית מאוד לכל עסק שהוא. גם מבחינה זו מהווה תוכנה להנהלת חשבונות לעצמאיים בשורה של מממש. היא מאפשרת הפקה קלה ונוחה של כל סוגי החשבוניות, ובפרט חשבוניות עסקה, חשבוניות מס וקבלות. כלומר התוכנה מכסה למעשה את הדרישות ואת הצרכים של מגוון סוגי עסקים, של עוסקים פטורים, עוסקים מורשים, חברות, פרילנסרים ועוד.

חשבונית עסקה היא למעשה דרישת תשלום עבור מתן שירות או אספקת סחורה. מי שמנפיק חשבוניות מסוג זה הם עוסקים פטורים. חשבוניות מס מהוות אף הן דרישת תשלום עבור ביצוע עסקה כמו גם תיעוד לביצוע העסקה מבחינת רשויות המס ומי שמנפיק אותן הם עוסקים מורשים. קבלות הן אישור על קבלת תמורה כספית, ומונפקות ע"י כל סוגי העסקים, ועוד אופציה היא חשבונית מס שהיא גם קבלה, שמופקת ע"י עצמאיים שהם עוסקים מורשים.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x