סוגים שונים של חשבוניות לעסק

סוגים שונים של חשבוניות לעסק

נמאס מניירת? חשבוניות כיום אפשר להפיק אונליין, ובנושא הזה נרצה להרחיב הפעם. אכן, כולנו משתמשים יותר באינטרנט. זאת אומרת שאנו צריכים פחות נייר לא רק בספרים או עיתונים אלא גם במסמכים עסקיים מכל הסוגים. בשורות הבאות נתאר ונפרט על הסוגים השונים של החשבוניות ונסקור את היתרונות של המעבר לשימוש בחשבוניות באינטרנט.

חשבונית לעוסקים מורשים

לכל עסק מאפיינים משלו ובין היתר הוא צריך להתאים להגדרות מסוימות שקובעת רשות המיסים. מבחינת מיסוי, ישנם עסקים המוגדרים כ"עוסקים מורשים". אלה לרוב עסקים גדולים יותר ביחס לעוסקים פטורים, אך אינם גדולים כמו חברה בע"מ. עסקים מסוג עוסק מורשה, צריכים לגבות כל עסקה עם מסמך שנקרא חשבונית מס. מסמך דומה צריכה להפיק גם חברה בע"מ או שותפות. מה שמיוחד במסמך הזה, זה שהוא כולל את פרטי העסקה, סוג המוצר שנמכר או השירות שניתן. בנוסף למחיר נטו, יהיה פירוט של מע"מ (מס ערך מוסף).

חשבונית פלוס קבלה

ישנו מסמך הדומה מאוד לחשבונית המס, אך יש בו הבדל אחד עיקרי. המסמך הזה נקרא חשבונית מס קבלה, והוא בעצם שני מסמכים באחד. הוא כולל את תיאור פרטי העסקה, המחיר והמע"מ. בנוסף לכך, הוא מתאר את התקבול. כלומר במסמך כזה מיוצג מצב שבו בוצע עסקה וכבר התקבל תשלום. במסמך יינתן פירוט של תקבול מזומן, תקבול בצ'קים, בכרטיסי אשראי, באפליקציה או בכל דרך אחרת. לרוב יירשמו פרטים נוספים כגון הנחות, אם ניתנו, מספרי שיקים, תאריכי פירעון וכדומה.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

חשבונית לעסקים קטנים

עסקים קטנים אינם מורשים להוציא חשבונית מס והם גם לא נדרשים לגבות מע"מ מהלקוחות שלהם. הסוג המתאים לעסק קטן, נקרא חשבונית עסקה. משמעות המסמך הזה היא – תיאור עסקה ודרישת תשלום. במסמך יתואר שירות שניתן או מוצר שנמכר. עשויים להיות מצוינים פרטים נוספים כגון תנאי תשלום וכדומה. ברגע שבו הלקוח יסגור את התשלום, ישלם בהעברה, אשראי, צ'ק כדומה, העוסק הפטור צריך להפיק קבלה.

החידוש המודרני – מסמך אונליין

הסוג הבא של חשבוניות שצריך להכיר נקרא – חשבוניות באינטרנט. למעשה זה לא בדיוק סוג נפרד, אלא פשוט פלטפורמה חדישה להפקת מסמכים. הרעיון הוא שכבר לא צריך להזמין פנקסי מסמכים ואת הכל אפשר לבצע ברשת. את כל סוגי המסמכים שתיארנו וגם מסמכים כגון קבלה, תעודות משלוח וכן הלאה, מפיקים בחשבון אישי בתוכנה אונליין. לאחר רישום, אפשר להפיק מסמך כחוק, באישור רשות המיסים. לצעד הזה יש המון יתרונות לבעל העסק הקטן או הבינוני, כפי שנתאר בפסקה הבאה.

יתרונות האונליין לעסקים

על מנת לעבור לפתרונות אונליין, לא צריך לקנות תוכנה לחשבוניות. כל מה שצריך זה להירשם לשירות אונליין ולקבל שם משתמש. מגדירים את העסק ומיד אפשר להתחיל להוציא מסמכים עסקיים. היתרונות מגוונים:

  1. פתרון מקיף – תוכנה אחת שמספקת כל מה שעסק צריך מבחינת חשבונאות ומסמכים.
  2. ללא התחייבות – אין התחייבות או דמי מנוי קבועים מראש. בכל חודש משלמים רק על חודש שימוש.
  3. שימוש מכל מכשיר – ניתן להפיק חשבוניות ממוחשבות דרך המחשב, במובייל, טאבלט, מחשב נייד.
  4. גיבוי – כל המסמכים מגובים בענן. שום דבר לא הולך לאיבוד.
  5. תזכורות – המערכת שולחת תזכורת אם יש חוב שלא שולם בזמן.
  6. הכי פשוט – מערכת ידידותית לשימוש ונוחה להפעלה. אין צורך בידע קודם.
  7. בלי הדפסות – את המסמכים אפשר לשלוח במייל או בהודעה. לא מבזבזים זמן ולא מבזבזים דיו ונייר.
  8. משתלם – חסכוני ומשתלם יותר מכל חלופה אחרת.

אוהבים את הכתבה?
מוזמנים לנסות את המערכת שלנו!

חודש ראשון חינם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לכל הכתבות בבלוג >>
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zאזור פוטר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x